۰

تیم امنیت سایبری «بایدن» تعیین شد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۶
تیم امنیت سایبری «بایدن» 
تعیین شد
تیم امنیت سایبری «بایدن» تعیین شد

آی‌تی‌من-  یکی از اولین انتصاب‌های بایدن در این زمینه، انتخاب آن نوبرگر به عنوان معاون مشاور امنیت ملی در شورای امنیت ملی این کشور است. این پست قبلاً وجود نداشته و بایدن آن را ایجاد کرده است. آن نوبرگر قبلاً در بخش دفاع سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا مشغول به کار بوده و وظیفه وی هشدار به شرکت‌های تجاری در مورد روش‌های مورد استفاده هکرهای کشورهای خارجی بوده است. از جمله دیگر افرادی که به عضویت شورای امنیت ملی این کشور در حوزه سایبر در آمده‌اند می‌توان به مایکل سولمیر مدیر ارشد حوزه سایبر، الیزابت شروود رندال به عنوان مشاور امنیت داخلی، رأس تراورز به عنوان معاون مشاور امنیت داخلی و کیتلین دورکوویچ به عنوان مدیر ارشد حوزه مقاومت و پاسخگویی اشاره کرد.

بایدن یک پست دیگر با عنوان مدیر ملی سایبر هم ایجاد کرده که قرار است به جن استرلی از مدیران حوزه سایبر دولت اوباما سپرده شود. راب سیلورز که در دوره اوباما در کاخ سفید فعالیت می‌کرد نیز قرار است به عنوان مدیر آژانس امنیت زیرساخت‌ها در حوزه امنیت سایبر فعالیت کند.

ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا کریس کربز مدیر سابق این آژانس را پس از آنکه تصریح کرده بود هیچ شواهدی دال بر مداخله دیجیتال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ وجود ندارد، اخراج کرده بود.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۵۴۵۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين