۰

درخواست از فیس‌بوک برای توقف ساخت اینستاگرام کودکان

تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶
درخواست از فیس‌بوک برای توقف ساخت اینستاگرام کودکان
درخواست از فیس‌بوک برای توقف ساخت اینستاگرام کودکان

آی‌تی‌من- ماه مارس گذشته اعلام شد که فیس‌بوک قصد دارد نسخه‌ای از اینستاگرام را با نام Instagram for Kids برای کودکان زیر 13 سال ارایه کند. هم‌اکنون ساخت حساب‌کاربری اینستاگرام، محدود به کاربران 13 سال به بالاست.

حالا بیش از 20 گروه و ده‌ها شخصیت فعال و محققان حوزه بهداشت و سلامت کودکان، در نامه‌ای از سوی موسسه غیرانتفاعی «کارزار برای کودکی فارغ از تبلیغات» هماهنگ شده، گفته‌اند که اینستاگرام کودکان می‌تواند کاربران کم سن و سال را در معرض خطر جدی قرار دهد. آنان از مارک زاکربرگ خواسته‌اند که این پروژه را متوقف کند. به نوشته آنان، تحقیقات متعدد نشان دهنده آثار منفی شبکه‌های اجتماعی روی کودکان بوده است. در این نامه آمده است: اینستاگرام به طور خاص، با سوء استفاده از ترس از دست دادن فرصت (FOMO)  و علاقه به پذیرفته شدن، کودکان و نوجوانان را ترغیب می‌کند که مدام دستگاه‌های خود را چک کنند و تصاویرشان را با دنبال‌کنندگان به اشتراک بگذارند.

در این نامه آمده است: تمرکز بی حد این پلتفرم بر ظاهر، خود نمایشگری و برندینگ، چالش‌هایی را برای حریم خصوصی و سلامت نوجوانان ایجاد می‌کند.

این گروه می‌افزاید: در حالی که آثار منفی اینستاگرام روی نوجوانان اثبات شده، این آثار منفی برای کودکان زیر 13 سال بسیار بیشتر است. در این نامه ذکر شده است: کودکان در برابر پیش‌بینی‌های الگوریتمی مبنی بر اینکه روی چه چیزی کلیک کنند، بسیار تحریک پذیرند و ما بسیار نگرانیم که سیستم‌های تصمیم‌گیری خودکار، درباره آنچه کودکان می‌بینند و تجربیاتی که روی پلتفرم اینستاگرام کودکان کسب می‌کنند، تاثیر بگذراند. پیش از این نیز، تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا، خواستار ارایه توضیحات بیشتر از سوی فیس‌بوک درباره اینستاگرام کودکان شده بودند. همچنین  در ماه دسامبر گذشته، اعضای کمیسیون فدرال تجارت، با انتشار بیانیه‌ای از تحقیقات درباره اثر شبکه‌های اجتماعی روی کودکان حمایت کرده بودند.
 
مرجع : The Guardian
کد مطلب : ۲۷۶۱۲۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما