۰

افزایش نجومی فروش گوشی‌های‌ شیائومی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰
افزایش نجومی فروش گوشی‌های‌ شیائومی
افزایش نجومی فروش گوشی‌های‌ شیائومی

آی‌تی‌من- رشد ۲۴ درصدی فروش گوشی‌های شیائومی نشان‌دهنده یک رکورد جدید از سال 2015 تاکنون است. احیاء فعالیت بازار جهانی گوشی هوشمند و افزایش چشمگیر تنوع هندست‌های 5G از جمله دلایل رقم خوردن چنین دستاوردی به‌شمار می‌روند.

در میان شرکت‌های تولیدکننده گوشی هوشمند، سامسونگ با فروش 77 میلیون دستگاه هندست، کسب سهم 23 درصدی از بازار و رشد 32 درصدی میزان فروش سالیانه جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.  اپل با فروش 57 میلیون دستگاه هندست طی 3 ماهه نخست سال 2021 و کسب سهم 17 درصدی از بازار رتبه دوم را کسب کرد.  فروش 57 میلیون واحدی آی‌فون در 3 ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با فروش 39 میلیون دستگاهی آن‌ها طی دوره مشابه سال گذشته رشد 44 درصدی را نشان می‌دهد.  کمپانی شیائومی در 3 ماهه نخست سال 2021 موفق به فروش 49 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شد؛ رقمی که از رشد 80 درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حکایت دارد. بدین‌ترتیب این برند با کسب سهم 15 درصدی از بازار جایگاه سوم را کسب کرد.  اوپو با فروش 38 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در جایگاه چهارم قرار گرفت و سهم 11 درصدی از بازار را به خود اختصاص داد. ویوو نیز با فروش 37 میلیون دستگاه هندست رتبه پنجم را کسب کرد.

به‌طور کلی سامسونگ کماکان بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان به‌شمار می‌رود. شرکت اپل کماکان فضای رقابتی فشرده را حفظ نموده و با فاصله‌ای نزدیک سامسونگ را تعقیب می‌کند. حضور شیائومی در جایگاه سوم جالب‌ترین پدیده قابل رویت است؛ زیرا این تولیدکننده به لحاظ رشد فروش سالیانه رتبه دوم را در میان تمامی برندها کسب نموده است. فروش این تولیدکننده چینی با رشد حداکثر 80 درصدی نسبت به سال قبل تقریبا 2 برابر شده است. فروش فصلی تقریبا 50 میلیون دستگاهی گوشی هوشمند‌ شیائومی نشان‌دهنده بیش‌ترین میزان فروش فصلی در تاریخ فعالیت این شرکت است. بر اساس آمار شکاف میان برندهای شیائومی، اوپو و ویوو بیش از 10 میلیون دستگاه است. موضوع جالب‌تر اینکه شکاف میان برندهای شیائومی و اپل تنها معادل 2 درصد است. بنابراین اکنون این پرسش مطرح می‌شود که آیا شرکت‌های چینی در آینده می‌توانند جایگاه اپل را تصاحب کنند؟

نکته قابل توجه این است که اکنون شیائومی برای سومین دوره 3 ماهه متوالی عنوان سومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان را به خود اختصاص داده و نام هواوی دیگر در میان 5 تولیدکننده برتر گوشی هوشمند در جهان به چشم نمی‌خورد.
 
کد مطلب : ۲۷۶۱۶۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين