۰

سامسونگ اولین دریافت‌کننده جایزه پایبندی به حفظ محیط زیست در 9 سال گذشته

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴
سامسونگ اولین دریافت‌کننده جایزه پایبندی به حفظ محیط زیست در 9 سال گذشته
سامسونگ اولین دریافت‌کننده جایزه پایبندی به حفظ محیط زیست در 9 سال گذشته

آی‌تی‌من-  جلوگیری از تغییرات اقلیمی نیازمند اتخاذ راهکارهایی فراگیر در شرکت‌ها است و جایزه فاخر و نادر Energy Star نیز با هدف احترام به معدود شرکت‌هایی ایجاد شده است که دستاوردهای جمعی و برتر آنها در حوزه بهره‌وری انرژی به توسعه برنامه Energy Star آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا کمک می‌کند. سامسونگ تنها شرکتی است که در 9 سال گذشته این جایزه را دریافت کرده است.

جایزه «تعهد شرکتی» مبتنی بر رابطه‌ای قوی و دو جانبه میان سامسونگ و برنامه EPA ENERGY STAR است. براساس همین رابطه و در سال 2013 نیز هشت جایزه «شریک برتر سال» در حوزه حفظ محیط زیست به سامسونگ اهدا شده بود. 

سامسونگ اعلام کرده که تلاش می‌کند با ایجاد تغییرات لازم در حوزه‌های تولید، توزیع، تعمیرات و بازیابی، تاثیر محصولات محبوب کاربران خود را بر تغییرات اقلیمی به حداقل برساند. بهبود بهره‌وری محصولات سامسونگ از سال 2009 به کاهش 270 میلیون تنی انتشار گاز CO2 منجر شده است. 

در سال 2020 سامسونگ 100 درصد تبلت‌ها، ماشین‌های لباسشویی درب از جلو و ماشین‌های ظرفشویی، 86 درصد یخچال‌ها، 78 درصد ماشین‌های لباسشویی درب از بالا و 54 درصد خشک‌کن‌های خود را مطابق با شرایط 303 ENERGY STAR طراحی کرده و توانسته تاییدیه مربوطه را نیز برای آنها کسب کند. علاوه بر این نوآوری‌های حوزه مصرف انرژی در محصولاتی مانند نسل جدید یخچال‌های سامسونگ باعث شده است تا این محصولات بتوانند جایزه فناوری‌های نوظهور برای کمپرسورهای پیشرفته و سازگار با محیط زیست را در سال 2020 دریافت کنند. 

همچنین براساس برنامه‌ای که در سال 2018 اعلام شد، سامسونگ برای تامین انرژی مراکز کاری خود در آمریکا، چین و اروپا بصورت 100 درصد از منابع تجدیدپذیر استفاده می‌کند و به همین دلیل یکی از بالاترین رتبه‌ها را در برنامه مشارکت انرژی سبز EPA به خود اختصاص داده است. 

سامسونگ همچنین یکی از شرکت‌های حاضر در برنامه فضای استیجاری با هدف بهبود مصرف انرژی است. مرکز تجارت جهانی سامسونگ در نیویورک، مرکز راهکار‌های سامسونگ در واشنگتن و مرکز خدمات مشتریان سیمپسون‌ویل همگی جزو این برنامه بوده و توسط ENERGY STAR تایید شده‌اند.
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۶۴۴۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين