۰

ارزش افزوده ۳۸۹ میلیارد دلاری اقتصاد دیجیتال در انگلیس و دانمارک

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵
ارزش افزوده ۳۸۹ میلیارد دلاری اقتصاد دیجیتال در انگلیس و دانمارک
ارزش افزوده ۳۸۹ میلیارد دلاری اقتصاد دیجیتال در انگلیس و دانمارک

آی‌تی‌من-  فقط شش طرح دیجیتالی می‌تواند 335 میلیارد دلار ارزش برای صنعت و جامعه انگلستان در دهه آینده ایجاد کند. زمانی ارزش بالقوه دیجیتالی شدن در انگلستان می‌تواند یک تریلیون دلار باشد که در تمامی صنایع و طرح‌ها به کار رود.

همچنین در کشور اروپایی دیگر دانمارک که دارای یک اقتصاد دیجیتالی پیشرفته است و در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در معیارهای دیجیتالی به خوبی عمل می‌کند، تنها چهار طرح دیجیتالی می‌تواند 54 میلیارد دلار ارزش برای اقتصاد دانمارک ایجاد کند. برخی از طرح ‌ها به همراه ارزش ذاتی آنها در این دو کشور عبارت است از:

تجارت الکترونیکی: دیجیتالی شدن در تجارت الکترونیکی به مصرف کنندگان اجازه ذخیره پول در خریدها و کاهش تعداد دفعات بازدید آنها از فروشگاه‌های فیزیکی را می‌دهد همچنین مشتریان می‌توانند به دلیل افزایش شفافیت محصولات در زمان خود صرفه جویی کنند. ارزش ذاتی این طرح در انگلستان 195 میلیارد دلار و در دانمارک 34 میلیارد دلار برآورد شده است.

فناوری‌های کمک راننده (مانند رانندگی نیمه خودران): این فناوری می‌تواند به کاهش حق بیمه، افزایش امنیت، بهبود کارایی مسیریابی و کاهش تولید دی اکسید کربن منجر شود. وسایل نقلیه خودران زمانی که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند، منافع بیشتری نیز به همراه دارند. ارزش ذاتی این طرح در انگلستان 40 میلیارد دلار و در دانمارک 3 میلیارد دلار برآورد شده است.

پلتفرم‌های جمع سپاری: این طرح به صورت مستقیم با ارائه دهندگان لجستیکی کوچک ارتباط برقرار کرده و با بهینه سازی سفرهای برگشتی، میزان استفاده از کامیون‌ها را افزایش داده (75 درصد از کامیون‌ها در سفرهای برگشتی خالی هستند) و موجب صرفه جویی در مصرف پول مشتریان و کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای می‌شوند. ارزش ذاتی در انگلستان 24 میلیارد دلار برآورد شده است.

اقتصاد اشتراکی: این طرح شامل پلتفرم‌های دیجیتال اجاره ای و استفاده از کالاهای از پیش استفاده شده است، زمان و هزینه زیادی را برای مشتریان ایجاد می‌کند. ارزش ذاتی این طرح در دانمارک 6 میلیارد دلار برآورد شده است.

خدمات مسافرتی متصل: این خدمت به مصرف کنندگان کمک می‌کنند با پیوند دادن انواع سفرهای جاده‌ای، ریلی و کشتی، سفر خود را ساده کنند و در نتیجه موجب صرفه جویی در وقت، صرفه جویی در هزینه‌های ناشی از حوادث ترافیکی و هزینه‌های زیرساخت‌های پارکینگ شود. این طرح در انگلستان 26 میلیارد دلار و در دانمارک 11 میلیارددلار برآورد شده است.
 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۲۷۶۷۵۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما