۰

صدور هزار پروانه فعالیت در حوزه افتا

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰
صدور هزار پروانه فعالیت در حوزه افتا
صدور هزار پروانه فعالیت در حوزه افتا

آی‌تی‌من- طبق آخرین آمار به دست آمده در حال حاضر ۹۵۶ گواهی و تاییدیه تا کنون توسط معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات صادر شده است. این گواهی‌ها به تفکیک نوع فعالیت عبارتند از ۴۶۶ پروانه فعالیت خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات که توسط اداره کل نظام ملی مدیریت امنیت اطلاعات(نما) صادر شده است. هم‌چنین از میان مجموع گواهی‌های صادره تعداد ۸۴ گواهی معتبر متعلق به ارزیابی امنیتی محصول فاوا، ۱۳ گواهی در حال تمدید، ۲۱ گواهی منقضی شده، ۹۸ تاییدیه صادره برای محصولات خارجی در سال ۱۳۹۸، ۲۹۷ تاییدیه صادره برای محصولات خارجی در سال ۱۳۹۹ و نیز هفت گواهی نیز به ارزیابی امنیتی آزمایشگاه‌ها تعلق دارد که وظیفه بررسی و صدور آن را اداره کل ارزیابی امنیتی محصولات (ارم) به عهده دارد.

کلیه متقاضیان دریافت گواهی ارزیابی امنیتی محصولات (گواهی افتا) می‌توانندجهت شروع و تمدید فرآیند ارزیابی امنیتی محصولات و اخذ گواهی امنیتی محصول، به سامانه جامع خدمات و محصولات افتا به نشانی arzyabi.ito.gov.ir مراجعه کنند.

در ضمن بنا به اعلام معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، به دلیل شرایط کرونایی و تسهیل مراجعین به منظور تمدید اعتبار گواهی‌‌نامه‌های منقضی شده یا در حال انقضای محصولات، از تاریخ ۰۱/۰۲/۱۴۰۰عتبار این دسته از ‌گواهی‌ها به مدت ۶ ماه تمدید می‌شود و معتبر خواهند بود.
 
 
 
مرجع : سازمان فناوری اطلاعات
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۱۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين