۰

واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی‌هایش

تاریخ انتشار
شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳
واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی‌هایش
واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی‌هایش

آی‌تی‌من-  مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی روز سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرده بود قابلیت سانسور در نرم افزار تلفن Mi 10T 5G شیائومی برای منطقه اتحادیه اروپا غیرفعال شده اما می‌تواند هر زمانی از راه دور فعال شود.

سخنگوی شیائومی در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد این دستگاه ارتباطات دریافتی و ارسالی از سوی کاربران را سانسور نمی‌کند. شیائومی هرگز هیچ رفتار شخصی کاربران تلفن هوشمند خود نظیر جست و جو، تماس، وب‌گردی یا استفاده از نرم افزار ارتباطی شرکت‌های دیگر را محدود یا مسدود نخواهد کرد.

در گزارش مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی آمده بود تلفن شیائومی اطلاعات گوشی را به صورت رمزنگاری شده به سروری در سنگاپور ارسال می‌کند که خلاف مقررات دیتای اروپایی است. اما سخنگوی شیائومی اعلام کرد این شرکت به مقررات حفاظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا پایبند است.

معاون وزیر دفاع لیتوانی به رویترز اعلام کرد این وزارتخانه گزارش خود را در اختیار مقامات امنیت سایبری کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا و آمریکا قرار داده است.

طبق این گزارش واژه‌هایی که در اپلیکیشن‌های گوشی شیائومی مانند مرورگر وب پیش‌فرض، هدف سانسور قرار می‌گیرند شامل “تبت را آزاد کنید”، “زنده باد استقلال تایوان” و “جنبش دموکراسی” هستند.

پس از این که تایوان اعلام کرد نماینده این جزیره در لیتوانی “دفتر نمایندگی تایوان” نام خواهد گرفت، چین ماه گذشته از لیتوانی خواست سفیرش را از پکن فرا بخواند و اعلام کرد سفیر خود را از این کشور فراخواهد خواند. نمایندگان تایوان در اروپا و آمریکا برای اجتناب از اشاره به این جزیره که چین مدعی حاکمیت بر آن است، از نام شهر تایپه استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رییس جمهور آمریکا هفته گذشته بر حمایت از دولت لیتوانی در مواجهه با فشار چین تاکید کرد. 
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۲۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما