۰
دادستانی تهران اعلام کرد:

الزام اپراتورها به مسدود کردن سیم‌کارت‌های بی‌هویت

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹
الزام اپراتورها به مسدود کردن سیم‌کارت‌های بی‌هویت
الزام اپراتورها به مسدود کردن سیم‌کارت‌های بی‌هویت

آی‌تی‌من- علی دیزجی در کمیته تخصصی پیشگیری از جرایم فضای مجازی بر لزوم اطلاع رسانی به عموم شهروندان در خصوص آسیب‌های فضای مجازی تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین راهبردهای موثر برای کاهش و پیشگیری از آسیب‌ها و جرایم فضای مجازی، آموزش و ارتقاء آگاهی‌های عمومی‌شهروندان در فضای مجازی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از سیم‌کارت‌های مجهول‌الهویه یا مجهول‌المالک به اشکال مختلف در بستر فضای مجازی سواستفاده می‌کنند؛ به نحوی که تعداد زیادی از پرونده‌های محاکم قضایی مربوط به جرایم مرتبط با سواستفاده از سیم‌کارت‌های تلفن‌همراه است؛ لذا به‌منظور پیشگیری وضعی از این دسته از جرایم لازم است اقداماتی در دستور کار اپراتورها برای پیشگیری از این نوع جرایم قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: اپراتورهای تلفن‌همراه باید هویت صاحبان متقاضیان سیم‌کارت‌ها را به صورت کامل احراز و آدرس دقیق پستی و اثر انگشت واضح و منجّز از متقاضیان سیم‌کارت اخذ کنند و مقرر شد تا اپراتورهای تلفن‌همراه سیم‌کارت‌های نامعتبر را شناسایی و بلافاصله مسدود کنند.
دیزجی بیان کرد: در خصوص اتباع بیگانه ترتیبات خاصی علاوه بر موضوعات فوق‌الذکر رعایت شود تا امکان ارتکاب جرایم مرتبط، از آنان سلب شود.
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۷۴۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين