۰

مدارس «اینترنت و ارتباطات» ایرانسل در خاش افتتاح شد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸
مدارس «اینترنت و ارتباطات» ایرانسل در خاش افتتاح شد
مدارس «اینترنت و ارتباطات» ایرانسل در خاش افتتاح شد

آی‌تی‌من-  این دو مدرسه، با عنوان مدارس «اینترنت و ارتباطات»، شامل یک مدرسۀ دخترانه و یک مدرسۀ پسرانه است.

آیین افتتاح این دو مدرسه، با حضور آنلاین عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، حمید فتاحی معاون وزیر، رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، ایرج روحی مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی‌اجباری و بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، نماینده فرماندار خاش، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و مدیران محلی در محل این مدرسه، برگزار شد.

پیرو درخواست مردم روستای توحیدآباد خاش و قول مساعد وزیر وقت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات طی سفر به این روستا، ایرانسل به عنوان اپراتور اصلی در توسعۀ ارتباطات روستاییِ استان در پروژۀ USO، با تقبل ۱۰۰ درصدی هزینۀ ۳۰ میلیارد ریالی ساخت این دو مدرسه، این مراکز آموزشی را با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، احداث کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، هنگام افتتاح این مدارس، با تشکر از ایرانسل که با افتتاح این مدرسه، شادی را به دانش‌آموزان عزیز هدیه کرده است، ابراز امیدواری کرد روزی برسد که همۀ روستاهای ایران اسلامی، مدارسی در شأن فرزندان این کشور داشته باشند.

مدیرعامل ایرانسل نیز در آیین افتتاح این مدارس، با بیان اهمیت پروژه‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی (CSI) در ایرانسل، احداث این مدارس را نیز در همین راستا دانست و بر ادامۀ این روند، تأکید کرد.

مدارس «اینترنت و ارتباطات» در روستای توحیدآباد بخش پشتکوه گیابان شهرستان خاش در استان سیستان و بلوچستان احداث شده است. هر یک از این مدرسه‌ها، سه کلاس دارند و به امکانات آموزشی، بهداشتی و ورزشی مجهزند.

عملیات عمرانی احداث این مرکز آموزشی، ۲۰ دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و تجهیز آن، پیش از آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱، به اتمام رسید. این دو مدرسه، از اول مهرماه ۱۴۰۰ در خدمت تحصیل دانش‌آموزان قرار گرفت و ۹ آذر ۱۴۰۰ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، رسماً افتتاح شد.

با بهره‌برداری از این دو مدرسه در روستای توحیدآباد، ظرفیت آموزشی برای ۱۳۰دانش‌آموز فعلی دختر و پسر این روستا و روستاهای همجوار در مقاطع اول و دوم متوسطه، ایجاد شده است.

ایرانسل، پیش از این نیز در راستای مسؤولیت اجتماعی خود و ترویج مدرسه‌سازی، در پی وقوع سیل ویرانگر فروردین ماه ۱۳۹۸، ایرانسل با هدف رفع موانع آموزشی در مناطق سیل‌زدۀ استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان، ۷ مهر ماه ۱۴۰۰، یک دبیرستان پسرانه را در شهر سیمین‌شهر، واقع در شهرستان سیل‌زدۀ گمیشان در استان گلستان احداث کرده بود.

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در همین راستا، در مهر ماه سال ۱۳۹۹، یک دبیرستان دخترانه را در شهر سیل‌زدۀ «ویس» در استان خوزستان راه اندازی کرده بود. در مهر ماه سال ۱۳۹۸ نیز، سه پروژۀ احداث و بازسازی مدارس توسط ایرانسل، در شهرهای سیل‌زدۀ پلدختر و معمولان در استان لرستان، افتتاح شده بود.

ایرانسل علاوه بر مشارکت در ساخت و بازسازی مدارس، سال گذشته، تفاهم‌نامه‌ای را نیز با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد کرد.

آجر به آجر عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسعۀ فرهنگ مشارکت مردمی‌در امر مدرسه‌سازی، به ‌منظور حضور افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه‌سازی، آغاز شده است. در قالب این طرح، آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای، می‌توانند تنها با اهدای هزینۀ خرید حتی یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند و کمک‌های خود را مستقیم و بی‌واسطه به جامعۀ خیرین مدرسه‌ساز کشور منتقل کنند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل جا نماند و بتواند در مدرسه‌ای با کیفیت و امکانات مناسب تحصیل کند.
 
مرجع : ایرانسل
کد مطلب : ۲۷۷۷۱۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين