۰

تغییر رنگ خودرو با یک اپلیکیشن

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵
تغییر رنگ خودرو با یک اپلیکیشن
تغییر رنگ خودرو با یک اپلیکیشن

آی‌تی‌من-  این خودروی مفهومی که BMW iX Flow نام دارد، از فناوری جوهر الکترونیکی استفاده می‌کند که معمولا در دستگاه‌های e-reader استفاده می‌شود تا سطح بیرونی خودرو را به الگوهای متنوعی در رنگ‌های سفید و خاکستری تبدیل کند. استلا کلارک، مهندس تحقیقات ب‌ام‌و گفت: این تغییر رنگ که با استفاده از فناوری E Ink انجام می‌شود، مصرف نیروی بهینه‌ای دارد. بنابراین ما از این ماده که نوعی ورق ضخیم است، استفاده کردیم و چالش ما به‌کارگیری آن روی یک شیء سه بعدی مانند خودروهایمان بود.

هنگامی که این ماده سیگنال‌های الکتریکی دریافت می‌کند که توسط یک اپلیکیشن تلفن کنترل می‌شوند، پیگمنت‌های متفاوتی را به روی سطح می آورد و باعث می شود خودرو رنگ یا طراحی متفاوتی مانند نوارهای مسابقه پیدا کند. در آینده این تغییرات با دکمه‌ای در داشبورد خودرو یا شاید حتی با اشاره دست قابل کنترل خواهد بود.

طبق اعلام شرکت ب‌ام‌و، هیچ انرژی برای حفظ رنگی که راننده انتخاب می‌کند، نیاز نیست.

کلارک گفت: مورد محبوب من برای استفاده از تغییر رنگ برای تاثیرگذار روی انعکاس نور خورشید است. در روزهای گرم و آفتابی، می‌توان رنگ خودرو را به سفید تغییر داد تا نور خورشید را منعکس کند اما در روز سرد می‌توان به رنگ سیاه تغییر رنگ داد تا گرما را جذب کند.
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۹۸۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين