۰
برای تأمین‌کنندگان تجهیزات دارای اپراتورهای تلفن همراه و بانک‌های خصوصی

مشکل سقف و سابقه‌ واردات حل شد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۹
مشکل سقف و سابقه‌ واردات حل شد
مشکل سقف و سابقه‌ واردات حل شد

آی‌تی‌من-  احسان زرین‌بخش، عضو هیأت مدیره‌ این سازمان در توضیحات بیشتری در این‌باره گفت: براساس گزارشی که اواسط تابستان سال جاری از برخی از اعضای سازمان دریافت کردیم، متوجه شدیم که امکان افزایش سقف و سابقه‌ واردات برای تأمین‌کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای تلفن همراه و یا بانک‌های خصوصی قرارداد داشته باشند وجود ندارد. به‌عبارتی وزارت صمت تنها به افزایش سقف سابقه‌ تأمین‌کنندگان دارای قرارداد با دستگاه‌های اجرایی اقدام می‌کند.

او با اشاره به اهمیت این موضوع برای تأمین‌کنندگان تجهیزات در کشور، ادامه داد: برای حل این موضوع، در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران پیگیری‌های لازم را با دکتر مفتح، قائم مقام وزیر صمت آغاز کردیم و با هماهنگی رئیس سازمان نصر تهران، اولین جلسه‌ مذاکرات در مهرماه سال جاری برگزار شد. در این نشست ضمن تشریح مشکلات موجود، راهکارهایی توسط برخی از اعضای هیأت مدیره‌ نصر تهران ارائه شد.

وی با اشاره به مساعدت و همراهی قائم مقام وزیر صمت در این‌باره افزود: جهت رفع این مشکل، در روز 18 آبان ماه 1400 بخشنامه‌‌ای به‌منظور نحوه تشخیص و بررسی دستگاه‌های اجرایی توسط قائم مقام وزیر صمت صادر شد.

زرین‌بخش با بیان اینکه به دلیل وجود ابهامات در بند 2 بخشنامه‌ یاد شده، مشکل تأمین‌کنندگان اپراتورهای تلفن همراه و بانک‌های خصوصی همچنان پابرجا بود، تأکید کرد: با پیگیری‌های مستمر با بدنه‌ کارشناسی وزارت صمت و مکاتبات انجام شده در آبان ماه و آذر ماه سال جاری، در نهایت در 23 آذر اصلاحیه‌ این بخشنامه به شماره‌ 228350/60 صادر شد.
 
کد مطلب : ۲۷۷۹۹۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين