۰

لایحه جدید آمریکا برای ساده‌سازی شرایط استفاده از سایت‌ها و پلتفرم‌ها

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷
لایحه جدید آمریکا برای ساده‌سازی شرایط استفاده از سایت‌ها و پلتفرم‌ها
لایحه جدید آمریکا برای ساده‌سازی شرایط استفاده از سایت‌ها و پلتفرم‌ها

آی‌تی‌من-  این قانون در صورت تصویب کسب وکارهای آنلاین را ملزم می‌کند تا خلاصه ای مشابه برچسب مواد تشکیل دهنده ماده غذایی را در بالای توافقنامه شرایط استفاده از سرویس‌هایشان ارائه کنند. همچنین قراردادها با محققان برای انجام پژوهش از طریق استفاده از برچسب‌های XMLرا ساده تر کنند. براین اساس پلتفرم‌ها ملزم هستند هرگونه نشت داده‌ها را گزارش و همچنین اطلاعاتی درباره آن ارائه کنند که آیا یک کاربر قادر به حذف داده‌هایش است یا خیر و چگونه می‌تواند این کار را انجام دهد.

در بیانیه لوری تاراهان، یکی از نمایندگان ارائه کننده این لایحه آمده است: توافقنامه‌های قوانین استفاده از سرویس برای مدتی طولانی مصرف کنندگان را مجبور کرده یا تمام شرایط شرکت را قبول کنند یا دسترسی به وب سایت و اپ را به طور کامل از دست بدهند. هیچ جایگزین و گزینه واقعی در این باره وجود ندارد.

این گروه از نمایندگان کنگره آمریکا به تحقیقی در ۲۰۱۲ میلادی اشاره کرده‌اند که طبق آن به طور متوسط ۷۶ روز کاری طول می‌کشد تا یک شهروند آمریکایی تمام شرایط استفاده از سرویس را بخواند.

همچنین این قانون بررسی قراردادها را از طریق استفاده از تگ‌های XML برای محققان آسان می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد هرگونه نقض اخیر داده‌ها را افشا کنند، و اطلاعاتی در مورد اینکه آیا کاربر می‌تواند داده‌های خود را حذف کند و نحوه انجام این کار را ارائه دهد.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۸۰۸۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين