۰
رییس قوه قضاییه:

بانک مرکزی تکلیف رمزارزها را روشن کند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱
بانک مرکزی تکلیف رمزارزها را روشن کند
بانک مرکزی تکلیف رمزارزها را روشن کند

آی‌تی‌من- موضوع «رمزارزها» و خطراتی که ممکن است از این ناحیه در آینده دارایی‌های مردم را تهدید کند و برای دولت دردسرآفرین شود، از مقوله‌های مطرح‌شده از جانب رئیس عدلیه در نشست دیروز شورای عالی قوه قضاییه بود.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا بر همین اساس دادستان کل کشور و سازمان بازرسی را مأمور کرد تا از بانک مرکزی بخواهند هر چه زودتر در قبال مساله رمزارز‌ها و همچنین تشریح وظایف دستگاه‌های مختلف در این رابطه شفاف‌سازی کند.

محمد کاظمی‌فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه نیز در این جلسه با اشاره به مقوله اعزام زندانیان به محاکم جهت حضور در جلسات تحقیق و رسیدگی، اظهار کرد: هم‌اکنون در سراسر کشور ۷۷ درصد شرکت زندانیان در جلسات تحقیق و رسیدگی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و این درحالی است که این رقم در برخی استان‌ها بالای ۹۰ درصد است؛ این موضوع علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های رفت‌وآمد زندانیان، موجب حفظ کرامت آن‌ها و بعضاً کاهش مشکلات امنیتی نیز شده است.

وی همچنین با اشاره به تجهیز بیش از ۱۲۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سطح کشور جهت برگزاری ملاقات الکترونیکی خانواده زندانی با فرد زندانی، گفت: هم‌اکنون در ابتدای راه هستیم و در حال حاضر ۵ درصد ملاقات‌های زندانیان با خانواده‌های خود به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
 
مرجع : میزان
کد مطلب : ۲۷۸۱۱۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين