۰

ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴
ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند
ناشران اروپایی از فناوری تبلیغاتی گوگل شکایت کردند

آی‌تی‌من-  گوگل در ۲۰۲۰ میلادی ۱۴۷ میلیارد دلار از تبلیغات آنلاین درآمد داشت که این مقدار بیش از درآمد هر شرکت دیگری در دنیا است. حدود ۱۶ درصد از این درآمد مربوط به کسب و کار نمایش یا شبکه است که در آن شبکه‌های اجتماعی دیگر از فناوری‌های گوگل برای فروش تبلیغات به وب سایت‌ها و اپ‌های دیگر استفاده می‌کنند.

کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه ژوئن تحقیقاتی درباره آن آغاز کرد که آیا گوگل سرویس فناوری تبلیغات نمایش آنلاین خود را بر تبلیغ‌کنندگان و ناشران آنلاین دیگر ترجیح می‌دهد و به آنها ضرر می‌رساند یا نه.

انجمن ناشران تجاری که اعضای آن از جمله آکسل اسپرینگر و نیوز یوکی، شکایت خود را به کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده و ادعا می‌کنند گوگل برای ناشران مطبوعاتی محدودیت تبلیغاتی ایجاد می‌کند.
کریستین ون تیلو مدیر این شورا در بیانیه ای اعلام کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده تا کمیسیون اتحادیه اروپا اقداماتی علیه گوگل وضع کند که به جای به چالش کشیدن رفتار شرکت، آن را تغییر دهد. گوگل به کنترل سراسری زنجیره ارزش فناوری تبلیغات دست یافته و سهم اش از بازار به ۹۰ تا۱۰۰ درصد رسیده است. وستاگر که طی سال‌های گذشته جریمه ای ۸ میلیارد یورویی (۹.۲ میلیارد دلار) برای گوگل تعیین کرده بود، سال گذشته تحقیقاتی درباره کسب و کار تبلیغات دیجیتال گوگل آغاز کرد. این درحالی است که شرکت آمریکایی ادعا می‌کند ناشران از سرویس‌های فناوری تبلیغاتش سود می‌برند.
 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۸۲۹۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما