۰
برای بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات

شورای عالی فضای مجازی 6 ماه به وزارت ارتباطات مهلت داد

تاریخ انتشار
شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷
شورای عالی فضای مجازی 6 ماه به وزارت ارتباطات مهلت داد
شورای عالی فضای مجازی 6 ماه به وزارت ارتباطات مهلت داد

آی‌تی‌من- شورای‌عالی فضای مجازی در جلسه عصر چهارشنبه به ریاست ابراهیم رییسی، کلیات طرح توسعه زیرساخت‌های خدمات الکترونیک کشور را تصویب کرد.

اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی در این جلسه ضمن بررسی پیشنهادات مقدماتی و تصویب کلیات طرح، مقرر کردند که جزییات آن در جلسه آینده شورا مطرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.

بر این اساس زیرساخت‌های خدمات الکترونیک کشور با هدف رفع نیاز داخلی از خدمات الکترونیکی گسترش و ارتقا خواهند یافت به شکلی که سکوهای داخلی بتوانند نیازمندی‌های ارایه خدمات عمومی‌و دولتی را برطرف کنند. این طرح در راستای ایجاد زمینه حمایت و توسعه کسب و کارها و خدمات الکترونیک داخلی اجرا خواهد شد.

همچنین شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مأموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلتفرم‌های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد. براین اساس وزارت ارتباطات مکلف شد با برنامه‌ریزی دقیق، ظرف 6 ماه تغییرات قابل توجهی را در خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات فراهم آورد، این وزارتخانه باید برنامه خود برای ایجاد این تغییرات را به تصویب شورای معین در شورای عالی فضای مجازی برساند.
 
مرجع : ریاست جمهوری
کد مطلب : ۲۷۸۳۱۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين