۰
معاون پارلمانی وزیر ارتباطات:

زیرساخت پنجره واحد ارایه خدمات الکترونیکی آماده است

تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸
زیرساخت پنجره واحد ارایه خدمات الکترونیکی آماده است
زیرساخت پنجره واحد ارایه خدمات الکترونیکی آماده است

آی‌تی‌من-  رضا باقری اصل معاون امور دولت و مجلس و استان‌ها با بیان اجرای تبصره 4 قانون اصلاح قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی، گفت: مقرر شده تا دستگاه‌ها نسبت به ایجاد زیرساخت پنجره واحد و تسهیل شرایط صدور مجوزها برای ارایه خدمات الکترونیکی به کسب وکارها در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور اقدام کنند.

وی به اقدامات انجام شده توسط وزارت ارتباطات در این حوزه پرداخت و افزود: با تامین زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله سامانه، پهنای باند مورد نیاز، مرکز داده و سایر نیازمندی‌ها بستر اجرای مصوبات هیات مقررات زدایی را فراهم کرده است و در فاز نخست تمام استعلام‌های الکترونیکی ارایه شده توسط دستگاه‌های اجرایی در مرکز ملی تبادل اطلاعات برای درگاه ملی مجوزهای کشور قابل ارایه و بهره برداری شده است. 

باقری اصل فاز بعدی این برنامه را بر اساس درخواست هیات مقررات زدایی آماده ایجاد سرویس‌های مورد نیاز این هیات برای تسهیل و تسریع در صدور مجوزهای کسب وکار دستگاه‌های اجرایی و الکترونیکی شدن کلیه مدارک و استعلامات و نیز اعلامی شدن بسیاری از مجوزها است.

معاون وزیر ارتباطات و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات درباره گزارش وزیر اقتصاد به مجلس نیز پرداخت و گفت: مجلس شاهد گزارش وزیر اقتصاد در اجرای قانون مربوط به تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بود که برای تحقق دستور مقام معظم رهبری به عنوان شعارسال ۱۴۰۱ تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین نقش اساسی دارد.

وی افزود: در این جلسه وزیر اقتصاد امور دارایی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد زیرساخت‌ها و الکترونیکی کردن تبادلات بین دستگاه‌ها در پنجره واحد تشکر کرد.
 
کد مطلب : ۲۷۸۶۰۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين