۰

ماسک احتمالاً مدیر عامل توییتر می‌شود

تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸
ماسک احتمالاً مدیر عامل توییتر می‌شود
ماسک احتمالاً مدیر عامل توییتر می‌شود

آی‌تی‌من- شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی CNBC روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که انتطار می‌رود ایلانماسک، میلیاردر آمریکایی، پس از خرید 44 میلیارد دلاریتوییتر، چند ماه مدیر اجرایی موقت این غول رسانه‌هایاجتماعی شود.

طبق یک پرونده کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا که روز پنجشنبه منتشر شد، ماسک تقریباً 7.14 میلیارد دلار تعهدات سهام دوستان و سایر سرمایه گذاران را برای خرید توییترتضمین کرده است.

منابع این شبکه خبری می‌گویند که ماسک سرمایه‌گذارانمختلفی را انتخاب کرده است، از یک میلیارد دلار از لریالیسون، بنیانگذار اوراکل، گرفته تا 5 میلیون دلار از شرکت مدیریت سرمایه‌هانیکامب Honeycomb  که در شرکت اسپیس ایکس سرمایه‌گذاری کرده است.

این منابع همچنین اضافه کردند که جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر ممکن است از این تصاحب حمایت کند و ماسک در حال مذاکره با او در مورد امکان مشارکت فوری یا قبل از پایان ادغام بود.

رسانه‌ها پیشتر گزارش داده بودند که ماسک یک مدیرعاملجدید برای توییتر انتخاب کرده است که جایگزین مدیراجرایی فعلی یعنی پاراگ آگراوال خواهد شد.

ماسک بارها از شیوه‌های تعدیل محتوای توییتر و همچنینیکی از مدیران ارشد مسئول تنظیم سیاست‌های اظهار بیان انتقاد کرده بود.

آگراوال که تنها چند ماه رهبری این شرکت را بر عهده داشت، پس از آن که در نوامبر گذشته سکان توییتر را از دورسی بر عهده گرفت، انتظار می‌رود تا پایان نقل و انتقال این شرکت به ماسک در سمت خود باقی بماند.

طبق گزارش‌ها، ماسک به سرمایه‌گذاران گفته است که احساس می‌کند حاشیه سود توییتر بسیار کم است و این شرکت مهندسین زیادی دارد که به‌اندازه کافی کار نمی‌کنند. به گفته این منابع، وی همچنین متعهد شد که این شرکت را به یکآهنربای استعداد تبدیل کند.

ماسک که در نشریه فوربس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان معرفی شده است، در 25 آوریل با مدیران توییتر برای خریداین پلتفرم به توافق رسید و اکنون در حال جمع آوری بودجه است.
 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۲۷۸۷۳۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين