۰

تمرکز ۹۰ درصد فعالیت‌های پژوهشگاه ICT روی شبکه ملی اطلاعات

تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰
تمرکز ۹۰ درصد فعالیت‌های پژوهشگاه ICT روی شبکه ملی اطلاعات
تمرکز ۹۰ درصد فعالیت‌های پژوهشگاه ICT روی شبکه ملی اطلاعات

آی‌تی‌من- وحید یزدانیان درباره برنامه‌های سال ۱۴۰۱این پژوهشگاه گفت: عمده برنامه‌های امسال در خصوص ارایهخدمات و مشاوره‌های پژوهشی در زمینه شبکه ملی اطلاعات است.

وی گفت: امسال در خصوص طراحی و بهینه سازیزیرساخت‌های ارتباطی شبکه ملی اطلاعات و ارتقا زیرساخت‌های اطلاعاتی این شبکه و نیز موضوعات کسب و کاری و تنظیم مقررات در شبکه تمرکز داریم و ۱۰ درصد برنامه‌های دیگر ما مربوط به سایر موضوعات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فارغ از اجرایطرح‌های پژوهشی فعالیت دیگر امسال موضوع تأیید نمونه تجهیزات است و مجموعه آزمایشگاه‌های ما با تفاهم‌هایی که با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داشته‌ایم،آزمایش‌های زیرساختی، امنیتی و فناوری اطلاعات را رویتجهیزات ارتباطی انجام می‌دهد.

یزدانیان اضافه کرد: تجهیزاتی که می‌خواهد وارد کشور شود اگر به تأیید ما برسد قابلیت استفاده در شبکه ارتباطی را خواهد داشت و تولیداتی که در داخل کشور انجام می‌شود هم، اگر بخواهد در شبکه استفاده شود باید در آزمایشگاه‌های ما تأییدشود.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: موضوع حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری نیز پس از ۱۰ سال توقف، مجدد آغاز شده است و ما تفاهم‌نامه‌هایی با برخیدانشگاه‌ها منعقد خواهیم کرد و از تعدادی از طرح‌هایکارشناسی ارشد و دکتری که در راستای محورهای فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است حمایت می‌کنیم.
 
مرجع : پژوهشگاه فاوا
کد مطلب : ۲۷۸۷۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين