۰

آزمایشگاه‌های پژوهشگاه ICT در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹
آزمایشگاه‌های پژوهشگاه ICT در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد
آزمایشگاه‌های پژوهشگاه ICT در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد

آی‌تی‌من- وحید یزدانیان گفت: آزمایشگاه‌هاینوری، امنیتی و فناوری اطلاعات مناسبی داریم که آماده‌ایم آن را برای توسعه فعالیت‌های شرکت‌هایدانش بنیان، در اختیارشان قرار دهیم.

وی افزود: ما همکاری بسیار خوبی با شرکت‌هایدانش بنیان داشته‌ایم و یکی از مهمترین مشکلات این شرکت‌ها در مسیر توسعه، این است که نیازمندزیرساخت‌های فنی و آزمایشگاهی لازم برای ادامه فعالیت هستند و تهیه این آزمایشگاه‌ها برای آن‌هاهزینه زیادی دارد که شاید در برخی محصولات به چند ده میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی نیاز داشته باشند و معمولاً این هزینه‌ها از توان شرکت‌های دانش بنیان خارج است.

وی گفت: علاوه بر این، زیرساخت‌های خوبی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است و ما می‌توانیم آزمایشگاه‌های این پژوهشگاه را که امکانات بسیار مناسبی دارد در اختیار شرکت‌هایدانش‌بنیان قرار دهیم تا بتوانند شرکت‌هایشان را از این طریق توسعه دهند.
یزدانیان افزود: علاوه بر این، مستندات و داده‌هایعلمی بسیار وزینی در پژوهشگاه داریم که مرکز اسناد و پژوهش پژوهشگاه آن را نگهداری می‌کند و استانداردهای خوبی در آنجا تدوین شده است و آمادگی داریم آن را در اختیار شرکت‌هایدانش‌بنیان قرار دهیم.

وی گفت: در پژوهشگاه یک سری نمونه‌های کیفی هم داریم که خروجی طرح‌های ما است که به محصولات تبدیل شده است و برای اینکه این محصولات به نمونه‌های مهندسی تبدیل و وارد بازار شوند آمادگیانتقال دانش فنی آن به شرکت‌های دانش‌بنیانهستیم.
 
کد مطلب : ۲۷۸۷۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين