۰

تغییرات مهم در iOS 16 اپل

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵
تغییرات مهم در iOS 16 اپل
تغییرات مهم در iOS 16 اپل

آی‌تی‌من- با این حال اطلاعات لو رفته از تغییراتبزرگ، راه‌های جدید تعامل با ویجتها و حتیبعضی اپلیکیشنهای جدید اپل حکایت دارند. این اطلاعات از سوی مارک گورمان داده شده که خبرنگاری با سابقه دنبال کردن اطلاعات اپل است. وی به جزییات این تغییرات اشاره نکرده است اما در بخش اپلیکیشن، شواهدی وجود دارد که اپل روی یک سرویس پخش موسیقی کلاسیک کار می‌کند اما گورمان می‌گوید ممکن است همچنان اپل کاربران را سورپرایز کند.

درباره شیوه‌های جدید تعامل، ممکن است اشاره به ویجتهای تعاملی باشد که پیش از این لو رفته است. سیستم عامل iOS در حال حاضر ویجتهاییدارد اما اگرچه این ویجتها می‌توانند اطلاعات را نمایش دهند اما تعاملی نیستند. به عنوان مثال برای نوشتن یک یادداشت یا رد کردن یک آهنگ،اگر روی ویجت بزنید، تنها اپلیکیشن مربوط باز خواهد شد. بنابراین افزودن ویجتهای جدیدی که می توان با آنها تعامل کرد، مطمئنا تحت راه‌هایجدید تعامل با تلفن قرار می‌گیرد.

همچنین گورمان مدعی شده است تغییرات بزرگیدر کل سیستم iOS وجود خواهد داشت. ویجتهایتعاملی می توانند تحت این تغییرات قرار بگیرنداما پیش از این هم گورمان گفته بود iOS ۱۶ بهبودهای قابل توجهی شامل بهبود اعلانها و قابلیتهای جدید کنترل سلامت خواهد داشت. ویهمچنان به نرم افزار watchOS ۹ اشاره کرد و گفت: اخبار مهمی درباره این نرم افزار در کنفرانس WWDC ۲۰۲۲ اعلام خواهند شد. تاکنون اطلاعاتی درباره watchOS ۹ وجود نداشته است.

اظهارات گورمان در پاسخ به این سوال بود که به نظر شما کدام سیستم عامل بیشترین توجه را در WWDC ۲۰۲۲ جلب خواهد کرد. بنابراین iOS ۱۶ و watchOS ۹ احتمالا ستاره‌های کنفرانس طراحان اپل خواهند بود اما به احتمال زیاد اخباری درباره macOS ۱۳ و iPadOS ۱۶ هم اعلام می‌شود.

بر اساس گزارش سایت تِک رادار، اخبار اینکنفرانس ممکن است تنها مربوط به نرم افزار نباشد و احتمالا اپل نسل جدید چیپ ست پیشرفته M۲ را هم معرفی کند که شاید در مک بورک ایر ۲۰۲۲ یا سخت افزارهای دیگر استفاده شده باشد.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۸۸۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين