۰

ایلان ماسک، توییتر را ارزان‌تر می‌خواهد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
ایلان ماسک، توییتر را ارزان‌تر می‌خواهد
ایلان ماسک، توییتر را ارزان‌تر می‌خواهد

آی‌تی‌من- ایلان ماسک در کنفرانسی در میامی‌گفت: نمی‌توانیدهمان قیمت را برای چیزی دهید که بسیار بدتر از ادعای آنها بوده است.

ماسک روز جمعه اعلام کرده بود قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برایخرید توییتر را تا زمان دریافت اطلاعات درباره حسابهایجعلی و روبات معلق کرده و تصور می‌کند این حسابها حداقل ۲۰ درصد از کاربران توییتر را تشکیل می‌دهند در حالی که برآورد خود توییتر، پنج درصد است.

وی در این کنفرانس در پاسخ با این که آیا قرارداد توییتر با قیمت دیگری، مقرون به صرفه است، گفت: دور از ذهن نیست. مدیران توییتر مدعی شدند که آنها یک روش شناسیپیچیده‌ای دارند که فقط خودشان می‌توانند سر در بیاورند. این روش ناشی پیچیده نمی‌تواند یک راز عمیق به پیچیدگی روح انسان یا نظیر آن باشد.

ارزش سهام توییتر در اواخر معاملات بعدازظهر دوشنبه پس از اظهارات ماسک، ریزش کرد و با بیش از هشت درصد کاهش، به ۳۷ دلار و۳۹ سنت رسید که بسیار پایین‌تر از قیمت نهاییسهام توییتر یک روز پیش از اعلام پیشنهاد خرید ایلانماسک در اوایل آوریل بود.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، روز گذشته توییت کرده بود که برآوردهای داخلی توییتر از حسابهای ساختگی در چهار سه ماهه گذشته، پایین پنج درصد بوده‌اند. این پاسخ چند روز پس از انتقاد ایلان ماسک از نحوه مدیریت حسابهای جعلی در توییتر داده شد. ماسک با ایموجی "پو"، به مدیرعامل توییترپاسخ داد.

این میلیاردر کارآفرین نوشت: چطور تبلیغات کنندگان بدانند در قبال پول‌شان چه دریافت می‌کنند: این مسئله بنیادین برایسلامت مالی توییتر است.

ماسک متعهد شده است در شیوه‌های نظارت بر محتوای توییتر،تغییراتی دهد و به تصمیماتی مانند ممنوعیت دائمی‌دسترسی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به توییتر،انتقاد داشته است و وعده داده است با روبات‌های اسپم در اینپلتفرم مقابله خواهد کرد. وی خواستار آزمایش رندم کاربران توییتر برای شناسایی روباتها شده و اعلام کرده که ممکن است بیش از ۹۰ درصد از کاربران روزانه فعال توییتر، روبات باشند.

بر اساس گزارش رویترز، بررسی‌های مستقل نشان داده‌اند که بین ۹ تا ۱۵ درصد از میلیون‌ها پروفایل توییتر، روباتهستند.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۸۸۴۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما