۰

آمریکا دیگر هکرهایی را که حسن نیت نشان می‌دهند مجازات نمی‌کند

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱
آمریکا دیگر هکرهایی را که حسن نیت نشان می‌دهند مجازات نمی‌کند
آمریکا دیگر هکرهایی را که حسن نیت نشان می‌دهند مجازات نمی‌کند

آی‌تی‌من- وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات امنیتی با نیت خوب را دسترسی به یک رایانه صرفا برای تست، تحقیقات یا اصلاح یک حفره امنیتی یا آسیب پذیری که هیچ هدفی برای آسیب به اشخاص یا جامعه ندارد، توصیف کرد.

با این حال وزارت دادگستری آمریکا خاطرنشان کرد اجرای تحقیقات امنیتی، مجوزی برای افرادی که با سوءنیت عمل می‌کنند، نیست. به عنوان مثال کشف آسیب پذیری‌ها در دستگاه‌ها برای اخاذی از صاحبان آنها حتی اگر به عنوان تحقیق ادعا شود، نشان دهنده حسن نیت نیست.

بر این اساس در سیاست جدید وزارت دادگستری، به دادستان‌ها توصیه شده است با بخش جرایم رایانه‌ای و مالکیت معنوی واحد جنایی درباره کاربردهای ویژه هک قانونمند مشورت بگیرند.

وزارت دادگستری تاکید کرد بعضی از فعالیت‌ها برای وارد کردن اتهامات کیفری فدرال، کافی نخواهد بود. این موارد شامل ایجاد پروفایل‌های جعلی در سایت‌های دوستیابی، ایجاد حساب‌های جعلی در وب سایت‌های استخدام، مسکن یا اجاره، استفاده از اسم مستعار در یک سایت شبکه اجتماعی، چک نتایج مسابقات ورزشی در محل کار، پرداخت قبوض در محل کار یا نقض محدودیت دسترسی قید شده در شرایط سرویس، هستند.

تمامی ‌دادستان‌های فدرال که می‌خواهند تحت قانون «کلاهبرداری و سوءاستفاده رایانه‌ای»، اتهامی‌ را وارد کند، باید سیاست جدید را دنبال کرده و پیش از اعلام اتهامات، با بخش جرایم رایانه‌ای و مالکیت معنوی واحد جنایی مشورت کنند.

سیاست جدید که فورا اجرایی می‌شود، جای سیاستی را می‌گیرد که در سال ۲۰۱۴ اعلام شده بود.
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۸۸۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما