۰

ممنوعیت تجهیزات ۵G هواوی و ZTE در کانادا

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸
ممنوعیت تجهیزات ۵G  هواوی و ZTE در کانادا
ممنوعیت تجهیزات ۵G هواوی و ZTE در کانادا

آی‌تی‌من- فرانسوا فیلیپ شامپین، وزیر صنعت کانادا اعلام کرد قصد داریم هواوی و ZTE را از شبکه‌های ۵G خود حذف کنیم. فراهم کنندگان خدمات مخابراتی که تجهیزات ساخت این شرکتها را نصب کرده اند، ملزم خواهند شد استفاده از آنها را متوقف کرده و تحت برنامه‌ای که اعلام می‌شود، این تجهیزات را تعویض کنند.

وزیر صنعت کانادا افزود: شرکت‌ها ملزم خواهند شد تجهیزات ۵G چینی خود را تا ژوئن سال ۲۰۲۴ تعویض کنند و هزینه این اقدام برای آنها جبران نخواهد شد. شرکت‌هایی که تجهیزات ۴G چینی استفاده می کنند، باید تا پایان سال ۲۰۲۷ این تجهیزات را حذف کنند.

کانادا با این تصمیم، اقدام مشابه سایر اعضای شبکه فایو آی را دنبال می‌کند که شامل کانادا، آمریکا، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند هستند.

کانادا در سپتامبر سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار اعلام کرد تهدیدهای احتمالی استفاده از تجهیزات هواوی برای امنیت ملی را بررسی می‌کند و دسامبر همان سال، منگ وانژو، مدیر مالی هواوی در کانادا در پی صدور حکم دستگیری از سوی یک قاضی آمریکایی، بازداشت شد و اختلاف طولانی مدتی با چین ایجاد کرد که سرانجام سپتامبر گذشته با آزادی منگ، پایان گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، اکنون تنشهای دیپلماتیک میان چین و کانادا تا حدودی فروکش کرده است. تصمیم برای ممنوعیت استفاده از تجهیزات مخابراتی چین در حالی اعلام شده که شرکت‌های مخابراتی در کانادا پیشتر دست به کار شده‌اند و استفاده از سخت افزار ۵G شرکت‌های دیگر را انتخاب کرده‌اند.
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۸۸۷۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما