۰

ذخیره داده‌های زمینی روی ماه

تاریخ انتشار
يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
ذخیره داده‌های زمینی روی ماه
ذخیره داده‌های زمینی روی ماه

آی‌تی‌من-  این اخبار در حالی منتشر می‌شود که چندی قبل در ماموریت «ترانسپورتر۵» اسپیس ایکس، نخستین ماهواره رمزی جهان به نام Crypto۱ به فضا پرتاب شد و زمینه را برای تامین بلاکچین رمزنگاری شده در فضا فراهم کرد.

این شرکت ماه گذشته اعلام کرد قراردادهایی با شرکت «اینیشیتیو ماشینز» که از سوی ناسا پشتیبانی می‌شود، امضا کرده تا نمونه اولیه سخت افزار و نرم افزار را همراه دو لندر ماه به فضا بفرستد. شرکت مذکور نخستین ماموریت لون استار به نام IM-1 به ماه را با کمک لندرهای Nova-C در پایان سال جاری میلادی انجام می‌دهد.

در IM-1فقط نرم افزار آزمایش می‌شود. اما لون استار در ماموریت IM-2 نخستین نمونه سخت افزاری را به ماه می‌فرستد که در حقیقت یک ابزار ذخیره یک کیلوگرمی‌حاوی حافظه ۱۶ترابایتی است. قرار است IM-2 در سال آینده میلادی به فضا پرتاب شود.

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، لون استار نمونه‌هایی کامل را برای آزمایش به ماه می‌فرستد. به گفته استات، قرار است چند سرور با قابلیت ذخیره ۵ پتابایت داده‌ها در ۲۰۲۴ میلادی و ۵۰ پتابیت در ۲۰۲۶ میلادی به فضا ارسال شود. شرکت امیدوار است بتواند داده‌ها را با سرعت ۱۵ گیگابیت برثانیه به وسیله چند آنتن به ماه بفرستد.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۸۹۲۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين