۰

بزرگترین ارتقای دوربین جلو در آیفون ۱۴ اپل

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷
بزرگترین ارتقای دوربین جلو در آیفون ۱۴ اپل
بزرگترین ارتقای دوربین جلو در آیفون ۱۴ اپل

آی‌تی‌من- ابتدای امسال گزارش‌های متعددی منتشر شد که اپل رویارتقای مهم دوربین جلو در آیفون ۱۴ کار می کند. اکنون مینگچی کوئو، تحلیلگر معروف اپل، جزییات جدید درباره تامینکنندگان قطعه را شرح داده که اپل برای قطعه دوربین سلفی در آیفون ۱۴ انتخاب کرده است. ارتقای صورت گرفته در دوربینجلو آیفون 14، بزرگترین ارتقای دوربین جلوی گوشی اینشرکت در سالهای اخیر به شمار می‌رود.

به گفته این تحلیلگر، اپل تامین کنندگان قطعات برای دوربینجلو آیفون ۱۴ را انتخاب کرده است. بعضی از آنها مانند سونیکه همچنان حسگرهای دوربین را برای آیفون جدید تهیه می‌کند،از شرکای اپل هستند. لنزها از سوی شرکت‌های جنیوس و لارگان فراهم خواهند شد و ماژول فوکوس جدید از سوی شرکت‌هایالپس و لوکس شیر تامین می‌شود.

تامین کنندگان اپل برای ماژول دوربین جلو گوشی، شرکت‌هایکوول (Cowell) و ال جی اینوتک (LG Innotek) خواهند بود.همکاری بین اپل و ال جی اینوتک ماه گذشته پس از این گزارش شد که اپل تامین قطعات از سازندگان دوربین چینی را به دلیلمشکلات کیفیت، منتفی اعلام کرد.

به گفته تحلیلگر اپل، آیفون ۱۴ بزرگترین ارتقای دوربین جلو تلفن هوشمند اپل در سالهای اخیر را خواهد داشت. این تحلیلگرپیش بینی کرد دوربین جدید، اتوفوکوس خواهد داشت که کیفیت بهتر عکسها و ویدیوهای ضبط شده نسبت به فوکوس ثابت فعلی دوربین را به همراه خواهد داشت.

بهبودهای صورت گرفته در دوربین سلفی برای کل سری آیفون۱۴ موجود خواهد بود اما بخشی از این ارتقاها به مدلهایگران‌تر آیفون ۱۴ پرو محدود خواهد بود. طبق گزارشهای قبلی،مدلهای امسال پرو، یک دوربین جدید با حسگر ۴۸ مگاپیکسلخواهند داشت که قادر به ضبط ویدیوهایی با کیفیت ۸K است.

شایع شده که مدلهای پایین‌تر آیفون ۱۴ همان دوربین عقبیفعلی با لنز ۱۲ مگاپیکسل را خواهند داشت. البته به معنای آن نیست که جنبه‌های دیگر این لنزها ارتقا پیدا نمی‌کند.

آیفون ۱۴ در چهار مدل عرضه خواهد شد که دو مدل معمولی و دو مدل پرو هستند. انتظار می‌رود عرضه آیفون مینی متوقف شود و به جای آن آیفون ۱۴ مکس ۶.۷ اینچی عرضه شود و مدلهای پرو در اندازه مشابه نسل فعلی عرضه خواهند شد اما در طراحیجدید، حاشیه صفحه نمایش حذف شده است.
​​​​​​​
بر اساس گزارش سایت ۹to۵Mac، اپل احتمالا نسل جدید آیفونرا در سپتامبر معرفی خواهد کرد.
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۹۰۴۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين