۰

الکامپ، بستر مناسب برای معرفی شبکه ملی اطلاعات

تاریخ انتشار
شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰
الکامپ، بستر مناسب برای معرفی شبکه ملی اطلاعات
الکامپ، بستر مناسب برای معرفی شبکه ملی اطلاعات

آی‌تی‌من- در این جلسه به پیشنهاد دکتر رئیسی مقرر شد به منظور بهبود وضعیت موجود طرحی به مرکز ملی فضایمجازی ارائه و از سوی اعضای حقیقی مورد بررسی قرار گیرد و سپس برای بررسی و تصویب نهایی به نشست شورایعالی فضای مجازی ارائه شود.

به طور قطع تلاش برای بهبود وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی و ترافیکی شبکه ملی اطلاعات عملیاتی نمی‌شود مگر با حضور جدی و موثر بخش خصوصی که در سال‌های اخیر نشان داده اند می‌توانند در لایه‌های مختلف شبکه ملی اطلاعات نقش آفرینی کنند .

درواقع فناوری اطلاعات به‌عنوان نوک پیکان پیشرفت فناورانه به‌طور قطع زمینه مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی است و در بسیاری بخش‌ها هم اکنون توان و ظرفیت تولیدتجهیزات و ارائه راه حل‌های فناورانه از سوی شرکت‌هایخصوصی محقق شده که جلوه‌هایی از آن در نمایشگاه‌هایالکامپ سال‌های قبل به نمایش درآمده و این انتظار وجود دارد که در الکامپ 1401 ظرفیت قابل توجهی از این توانایی‌ها در معرض دید علاقه‌مندان قرار بگیرد.

درعین حال قابل پیش بینی است، سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های دولتی نیز با حضور در الکامپ 1401 که 11 مرداد در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود، علاوه بر نشان دادن توانایی‌های خود، به همراه بخش خصوصیبه تعالی شبکه ملی اطلاعات، پیشبرد سریع تر اهداف و معرفی بهتر آن به عموم مردم کمک کنند. بخصوص که شبکه ملیاطلاعات پروژه ملی، راهبردی و زیرساختی در کشور است و نهادهایی مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش تعیینکننده ای در آن دارند.

حضور نهادهایی مانند وزارت ارتباطات در حوزه زیر ساخت ارائه خدمات و سایر نهادها و دستگاه‌هایی ارائه دهند خدمات دولتی در الکامپ زمینه ای را فراهم خواهد آوردم تا علاوه بر شکل گیری گفتگو میان بخش‌های دولتی و خصوصی، عموم مردم نیز با عوامل تاثیر گذار، ساختارها و خدمات شبکه ملیاطلاعات آشنا شوند. اهدافی که شاید دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی برای رسیدن به آن باید سال‌ها تلاش کنند، اما نمایشگاه الکامپ به دلیل ظرفیت، امکان و مخاطب گسترده و خاص خود به راحتی می‌تواند این بستر را در اختیار آنان قرار دهد.

 
کد مطلب : ۲۷۹۰۶۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين