۰

تشدید سختگیری هند در استفاده از فیلترشکن‌ها

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰
تشدید سختگیری هند در استفاده از فیلترشکن‌ها
تشدید سختگیری هند در استفاده از فیلترشکن‌ها

آی‌تی‌من-  به گفته کارشناسان، دولت هند در حال حاضر با ارائه دهندگان خدمات شبکه خصوصی مجازی (VPN) بر سر دستورالعمل‌های امنیت سایبری خود دچار اختلاف شده است. دولت در بخشنامه‌ای جدید، کارمندان خود را از استفاده از وی‌پی‌ان‌های شخص ثالث منع کرده است.

طبق گزارش اکونومیک تایمز، دولت هند کارمندان خود را از استفاده از وی‌پی‌ان شخص ثالث از شرکت‌هایی مانند  ExpressVPNو NordVPN  منع کرده است.

این امر پس از آن صورت گرفت که شرکت‌هایی مانند ExpressVPN، Surfshark  و NordVPN اعلام کردند که به دلیل دستورالعمل‌های جدید امنیت سایبری دولت، که از 27 ژوئن امسال اجرایی می‌شود، سرورهای خود را از هند حذف می‌کنند.

این کشور اخیراً از ارائه دهندگان خدمات وی‌پی‌ان و سایر ذینفعان دعوت کرده بود تا در مورد دستورالعمل‌های صادر شده به‌وسیله تیم واکنش اضطراری رایانه‌ای هند (Cert-In) بحث کنند.

به کارمندان دولت گفته شده که داده‌های محرمانه را در سرویس‌های ابری شخص ثالث ذخیره نکنند.

علاوه بر ممنوعیت کارمندان دولتی از استفاده از خدمات وی‌پی‌ان، این دستورالعمل همچنین از کارمندان خواست تا از ذخیره هرگونه داده داخلی، محدود یا محرمانه دولتی در سرویس‌های ابری غیر دولتی مانند گوگل‌درایو یا دارپ‌باکس خودداری کنند.

طبق گزارش‌ها، این دستورالعمل‌ها از سوی مرکز ملی انفورماتیک (NIC)، زیر نظر وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY)، صادر شده‌اند.

در سند مرکز ملی انفورماتیکآمده است: «به منظور حساس کردن کارمندان دولت و منابع قراردادی/برون‌سپاری و ایجاد آگاهی در میان آنها در مورد اینکه از منظر امنیت سایبری چه کاری باید و چه کاری نباید انجام شود، این دستورالعمل‌ها تدوین شده‌اند.»

این سند همچنین به کارمندان دستور می‌دهد که گوشی‌های هوشمند خود را روت (root) یا جیل بریک (jailbreak)  نکنند. کارمندان همچنین باید از «CamScanner» برای اسکن اسناد دولتی خودداری کنند. دولت هند در ژوئن سال 2020 استفاده از CamScanner  و سایر برنامه‌های چینی را ممنوع کرد.

در این بخشنامه نوشته شده است: «با رعایت دستورالعمل‌های یکسان امنیت سایبری در ادارات دولتی در سراسر کشور، می‌توان وضعیت امنیتی دولت را بهبود بخشید.»
 
مرجع : سایبربان
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۰۶۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين