۰

آغاز به کار آزمایشی «رمزریال» به جای اسکناس

تاریخ انتشار
شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵
آغاز به کار آزمایشی «رمزریال» به جای اسکناس
آغاز به کار آزمایشی «رمزریال» به جای اسکناس

آی‌تی‌من- علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی درباره اقدامات بانک مرکزی درخصوص «رمزریال» اظهار داشت: بررسی‌ها و اقدامات لازم برای رمزریال در حال انجام است و مقرر شده که از شهریورماه شروع شود.

وی افزود: رمزریال به‌جای همین اسکناسی که مردم در دست دارند، خواهد بود و فرد به‌جای اینکه اسکناس داشته باشد رمزریال دارد؛ به آن مفهوم جهانی(رمزارز) نخواهد بود و ریال‌های اسکناس جای خود را به رمزریال می‌دهند.

رئیس کل بانک مرکزی درباره زمان و نحوه‌ اجرای رمزریالنیز گفت: با تکمیل زیرساخت‌های لازم ان‌شاالله از شهریورماهعملیاتی خواهد شد و قبل از اجرا نیز حتما به‌میزان کافیآموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها انجام می‌شود تا مردم با سازوکار آن آشنا بشوند و در جریان ماجرا قرار بگیرند؛ ضمنا ابتدا به‌صورت آزمایشی از یکی از مناطق آغاز می‌شود و بعد به سراسر کشور تسری خواهد یافت.

صالح‌آبادی هم‌چنین درباره اقدامات دولت و بانک مرکزی درباره رمزارز و نظارت بر این حوزه، با بیان اینکه این موضوع در دولت درحال جمع‌بندی است، خاطر نشان کرد: این موضوع در اختیار آقای دکتر رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور است که در این‌باره در حال بررسی هستند تا در سطح دولت تصمیم‌گیری بشود.
​​​​​​​
مرجع : تسنیم
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۱۲۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما