۰

کیف پول دیجیتال متا شکست خورد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰
کیف پول دیجیتال متا شکست خورد
کیف پول دیجیتال متا شکست خورد

آی‌تی‌من- در اطلاعیه‌ای که توسط این شرکت منتشر شده اعلام شده این پلتفرم در اول سپتامبر تعطیل می‌شود و ۲۰ ژوئیه آخرینروز برای اضافه کردن مبالغ مورد نظر کاربران به آن است. متا به کاربران توصیه کرده که موجودی خود را «در اسرع وقت»برداشت کنند و خاطرنشان کرده که تلاش می‌کند پول‌هایباقی‌مانده احتمالی را پس از آخرین روز فعالیت نووی به حساب‌های بانکی مشتریان و کارت‌های نقدی آنان منتقل کند.

در حال حاضر، این تعطیلی معنایی جز پایان جاه طلبی‌هایمتا در زمینه ارزهای دیجیتال ندارد. این شرکت در اکتبر گذشته نووی را در قالب یک طرح آزمایشی راه اندازی کرد. اینکیف پول از دیم ارز دیجیتال داخلی متا، که قبلاً با نام لیبرامعروف بود پشتیبانی نمی‌کرد. یک ماه بعد از راه اندازی نوویدیوید مارکوس، رئیس رمزارز شرکت متا آن را ترک کرد. در آغاز سال ۲۰۲۲ هم با فروش دارایی‌های دیم، فعالیت‌های آن متوقف شد.

البته این تحول لزوماً به معنای کنار گذاشته شدن ایده استفاده از کیف پول دیجیتال توسط متا نیست. این شرکت قصد دارد از این ایده در حوزه‌های بلاک چین و معرفی محصولات جدید مانند کلکسیون‌های دیجیتال استفاده کند و آن را همزمان با همه گیر شدن وب ۳ بیشتر به کار بگیرد.

پیش از این مارک زاکربرگ تغییر نام فیس‌بوک پی به متاپی را «نخستین گام» به سمت ایجاد یک کیف پول دیجیتال برای متاورس خواند و افزود: آینده‌ای را متصور است که در آن متا پی به عنوان مکانی برای ذخیره تمام اقلام دیجیتالی که شما در دنیای مجازی می‌خرید یا ایجادمی‌کنید عمل می‌کند.
​​​​​​​
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۹۲۱۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين