۰
مدیرعامل شرکت پیشگامان آسیا:

کمبود نیروی انسانی متخصص مهمترین چالش شرکت‌های فناور است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷
کمبود نیروی انسانی متخصص مهمترین چالش شرکت‌های فناور است
کمبود نیروی انسانی متخصص مهمترین چالش شرکت‌های فناور است

آی‌تی‌من- محمد رفیعی با بیان این مطلب تصریح کرد: امسال سال تولید،دانش‌بنیان و اشتغال آفرین نام گذاری شده است که پیروشعارها و اهداف سال‌های گذشته، هدف آن استفاده از توان حداکثری تولید داخلی است تا استفاده از محصولات خارجی؛در این راستا باید بیشترین حمایت را از تولیدات داخل بدون قید انحصار داشت تا علاوه بر به‌کارگیری نیروی دانش آموخته داخلی از خروج منابع انسانی و مالی از کشور نیزجلوگیری شود.

وی عنوان کرد: این روند نیازمند ارتباط چند جانبه دولت، صنعت و دانشگاه است. البته این شرکت نیز در حال جایگزینیمحصولات ایرانی (ردیاب خودرو) به جای محصولات خارجیاست و در این زمینه آمادگی خود را جهت همکاری و ارتباط با شرکت‌های تولید کننده داخلی در حوزه GPS خودرو اعلام می‌دارد.

تحریم بیشترین تاثیر را بر حوزه فعالیت ما گذاشته‌است
رفیعی در رابطه با تحلیل وضعیت موجود بازار گفت: درحوزهنرم افزار و سخت افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل وردیابی با توجه به گران بودن خودرو و هزینه‌های زیادی که به صاحبان خودرو تحمیل می‌کند، کلیه دارندگان حقیقی و حقوقی خودرو نیاز به استفاده از سیستم‌های کنترلیونظارتی را حس کرده‌اند، از این رو، روند بازار را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی بیان داشت: همواره عوامل تاثیر گذار در فعالیت‌هایتولیدی و اقتصادی وجود داشته است. اما به نظر می‌رسد در حوزه فعالیت ما تحریم‌ها بیشترین تاثیر را داشته و باعث افزایش هزینه‌های خرید شده، این در صورتی است که قدرت خرید شرکت‌ها و سازمان‌ها هیچگونه افزایشی نداشته است.
رفیعی عنوان کرد: اما در دوران کرونا، مساله حمل و نقل اهمیت دو چندانی پیدا کرد، مردم دید بهتری نسبت به اینصنعت پیدا کردند و مسوولان و مدیران تصمیم گیرندهمتوجه لزوم استفاده از سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاریمدیریت ناوگان حمل و نقل شدند.
​​​​​​​
وی در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه دولت یکی از ارکان مهم اقتصاد در بازارهای داخلی ایران است، گفت: تا زمانی که سازمان‌ها، کارخانجات و صنایع دولتی که عمده مشتریان اینحوزه هستند، شرایط اقتصادی و مالی خوبی نداشته باشند، نمی‌توان انتظار کسب درآمد مطلوب از این حوزه داشت. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های همکار تمایلیندارند که با سازمان‌های دولتی همکاری کنند و درصدد ارائه و فروش محصولات خود در بازارهای خصوصی هستند. قطعا، شرکت پیشگامان آسیا هم از این قاعده مستثنی نیست. به‌گونه‌ای که در یکی دو سال اخیر تلاش کردیم از بازارهایدولتی خارج شده و محصولات خود به بازارهای خصوصی ارائه کنیم.
 
مرجع : سندیکای شرکت‌های شناسایی و مکان‌یابی رادیویی
کد مطلب : ۲۷۹۳۵۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين