۰

گلکسی S23 اولترا دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی دارد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳
گلکسی S23 اولترا دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی دارد
گلکسی S23 اولترا دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی دارد

آی‌تی‌من- سامسونگ از چند وقت پیش سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی خود را معرفی کرده و به احتمال زیاد گوشیپریمیوم بعدی این شرکت کره‌ای، گلکسی اس 23 اولترا است که از این دوربین بهره خواهد برد.

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی در نظر گرفته شده برای گلکسی S23 اولترا واقعاً بزرگ است.

تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند برای جایگذاری یک سریویژگی‌ها روی دستگاه محدودیت دارند که مثلا مانع از تجهیزگوشی‌های خود به حسگرهای بسیار بزرگ می‌شود.

بر این اساس برخی شرکت‌ها از تکنیکی به نام باینینگپیکسل استفاده می‌کنند که بر اساس آن پیکسل‌های کوچک‌تر با هم ترکیب می‌شوند تا به عنوان یک پیکسل بزرگ عمل کنند و خروجی آن تصاویر دقیق‌تر و واضح‌تری است.

به عنوان مثال، اگرچه S22 Ultra دارای دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی است، به طور پیش فرض تصاویر 12 مگاپیکسلی می‌گیرد یا آیفون 14 پرو جدید اپل که با سنسوراصلی ۴۸ مگاپیکسلی عرضه می‌شود، عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی ارایه می‌کند و این با موضوع ترکیب داده‌هایفتوسایت‌های 1.22 میکرومتری برای ارایه تصاویری قابل مقایسه با سنسورهایی با پیکسل‌های 2.44 میکرومتر به دست می‌آید.

چنین ترفندهایی فقط می‌توانند شما را تا این حد پیش ببرند، اما در برخی مواقع، فیزیک فراگیر خواهد شد و سنسورهایدوربین باید بزرگ‌تر شوند تا مگاپیکسل‌های بیشتری را در خود جای دهند. بنابراین، اگرچه بعید است که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی هیولایی گلکسی اس 23 اولترا به اندازه سایز ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی S22 اولترا باشد، خبر خوب این است که احتمالا شاهد افزایش سایز اندکی در این گوشی خواهیم بود.

دوربین 200 مگاپیکسلی گلکسی S23 اولترا مگاپیکسلبیشتری دارد و در عین حال تا حد زیادی همان اندازه نسل قبل باقی می‌ماند.

یکی از افشاکننده‌های اطلاعات گوشی سامسونگ با نام کاربری‌Ice Universe اعلام کرده است که ۱۰۰ درصد مطمئن است دوربیناصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی S23 Ultra اندازه 1/1.3 اینچ خواهد داشت و دارای پیکسل‌هایی با اندازه 0.6 میکرومتر و دیافراگمبزرگ‌تر f/1.7 برای استفاده بیشتر است. این درحالی است که سنسور 108 مگاپیکسلی S22اولترا  1/1.33 اینچ با پیکسل 0.8 میکرومتر و دیافراگم f/1.8 بود.

بر اساس گزارش وی، سنسور این گوشی فقط کمی‌بزرگ‌تر از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی آیفون 14 پرو خواهد بود که به گفته او 1/1.3 اینچ است. این احتمال وجود دارد که از سنسورهایبرخی از گوشی‌های اندرویدی رقیب که سال آینده عرضه می‌شوند کوچک‌تر باشد. البته ممکن است منظور وی گوشی‌‌هاییباشند که ممکن است از سنسورهای یک اینچی استفاده کنند.

ناگفته پیداست که سامسونگ بیشتر بر حفظ برتری خود نسبت به سازنده آیفون متمرکز شده است. همانطور که اپل و گوگل نشان داده‌اند، رزولوشن‌های بالاتر پایان همه چیز نیستند، اما به طور کلی برای کاربران حرفه‌ای بهتر هستند زیرا گزینه‌های بیشتریبرای کار در اختیار آنها قرار می‌دهند.

تعداد مگاپیکسل هنوز توسط بسیاری از خریداران به عنوان یک عدد معیار برای تصمیم گیری در مورد کیفیت دوربیندر نظر گرفته می‌شود، اما عوامل بسیاری بر کیفیت تصویربه غیر از مگاپیکسل تأثیر می‌گذارند؛ از جمله اندازه سنسور، زیرا سنسور بزرگ‌تر می‌تواند پیکسل‌های بیشتری را جا داده و جزییات بیشتری را ثبت کند.

شایعه شده است که گلکسی S23 اولترا سنسورهای تله فوتو ۱۰ مگاپیکسلی اس 22 اولترا را با زوم اپتیکال ۱۰ و ۳ برابر حفظ خواهد کرد. البته هیچ چیز در مورد دوربین اولتراواید مشخص نیست. همچنین انتظار می‌رود که این شرکت از نرم‌افزارهایهوشمند برای کمک به S23 Ultra برای ارایه تصاویر و ویدیوهای بسیار بهتر استفاده کند. می‌توان پیش‌بینی کرد که گلکسی S23 اولترا از اکثر گوشی‌های پرچمدار امسال پیشیبگیرد.
 
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۸۳۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما