۰

تحقیق آفکام از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت

تاریخ انتشار
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱
تحقیق آفکام از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت
تحقیق آفکام از خدمات ابری آمازون، گوگل و مایکروسافت

آی‌تی‌من- آفکام که بر رسانه‌های تصویری و خدمات مخابراتی و پستی هم نظارت دارد، اعلام کرد در وهله نخست، به بررسی این موضوع خواهد پرداخت که آیا فراهم کنندگان بزرگ خدمات ابری شامل آمازون وب سرویس (AWS)، آزور مایکروسافت و گوگل کلود آلفابت، باعث محدود شدن رشد و نوآوری شده‌اند. آنها حدود ۸۱ درصد از درآمدهای بازار زیرساخت ابری عمومی‌انگلیس را دریافت می‌کنند که طبق اعلام آفکام، ۱۵ میلیارد پوند (۱۶.۸۵ میلیارد دلار) است.

این تحقیقات به سیر تفحص جهانی از سیطره شرکتهای سیلیکون ولی در بازارهای مختلف ادامه می‌دهد. سازمان رقابت و بازارها که رگولاتور ضد انحصارطلبی انگلیس است، در ژوئن تحقیقات جداگانه ای را درباره رفتار ضد انحصارطلبی فروشگاه گوگل پلی آغاز کرد.

آفکام اعلام کرد اگر تحقیقاتش نشان دهد بازار آن طور که باید، عمل نمی‌کند، این موضوع را نزد دولت مطرح خواهد کرد، مسائل ضد انحصارطلبی را به سازمان رقابت و بازارها ارجاع می‌دهد، اقدامات اجرایی را خود انجام می‌دهد یا پیشنهادهای کسب و کارها را می‌پذیرد. این رگولاتور اعلام کرد گزارش نهایی را ظرف مدت یک سال به صورت عمومی‌منتشر خواهد کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در این تحقیقات، در خصوص پیام رسانی و تماسهای اینترنتی، خدماتی مانند واتساپ مِتا پلتفرمز، فیس تایم اپل و زوم ویدئو و مسائلی مانند امکان تعامل بیشتر آنها با یکدیگر، مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۹۸۵۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما