۰

احتمال سرقت گذرواژه یک میلیون کاربر فیسبوک

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷
احتمال سرقت گذرواژه یک میلیون کاربر فیسبوک
احتمال سرقت گذرواژه یک میلیون کاربر فیسبوک

آی‌تی‌من- داوید آگرانوویچ، یکی از مدیران گروه امنیتی متا در یک کنفرانس مطبوعاتی با اعلام این خبر گفت: ما با یک میلیون کاربر که در معرض خطر این اپلیکیشن‌ها قرار دارند، تماس می‌گیریم. این هشدار لزوما به معنای آن نیست که رمز عبور آن‌ها دزدیده شده است.

از آغاز سال ۲۰۲۲ تاکنون متا، شرکت مادر فیسبوک، واتس‌اپ و اینستاگرام ۴۰۰ بدافزار قابل نصب روی سیستم‌های عامل آی‌اواس (اپل) و‌اندروید (گوگل) را شناسایی کرده است.

متا در همین روز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: این اپلیکیشین‌ها در فروشگاه‌های آنلاین گوگل پلی و اپ استور در چارچوب ابزار‌های تدوین عکس، بازی، وی‌پی‌ان و سرویس‌های دیگر در دسترس همگان قرار داشتند.

پس از بارگذاری (دانلود) و نصب، این بدافزار‌ها از کاربر می‌خواهند تا مشخصات اتصال فیسبوک را برای پاره‌ای از خدمات وارد کند. به گفته داوید آگرانوویچ «این شگرد تنها برای تحریک کاربران به در اختیار گذاشتن داده‌های محرمانه و به این ترتیب، دادن امکان دسترسی به حساب‌های شخصی افراد به هکر‌ها است.»

متا معتقد است هدف اصلی طراحان این بدافزار دستیابی به رمز عبور‌های دیگر کاربران و نه تنها فیسبوک بوده است. با توجه به شیوه کار، هدف تبهکاران سایبری جمعیت مشخصی نبوده و به دنبال جمع کردن حداکثر اطلاعات کاربران هستند.

داوید آگرانویچ به کاربران توصیه کرد تا زمانی که دلیل منطقی برای ارائه مشخصات اتصال به فیسبوک وجود ندارد، داده‌های خود را در اختیار هیچ اپلیکیشنی قرار ندهند.

 
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو
کد مطلب : ۲۷۹۹۲۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما