۰

چهار سایت جدید 5G ایرانسل در قزوین افتتاح می‌شود

تاریخ انتشار
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲
چهار سایت جدید 5G ایرانسل در قزوین افتتاح می‌شود
چهار سایت جدید 5G ایرانسل در قزوین افتتاح می‌شود

آی‌تی‌من-  بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، در سفری یک روزه به شهر قزوین، به همراه جمعی از مدیران ارشد ایرانسل، با محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که با حضور مهدی رجحانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان برگزار شد، استاندار قزوین، اقدامات انجام شده توسط ایرانسل در استان را ستود و از فعالیت‌های ایرانسل برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان قزوین، از جمله توسعه 48 کیلومتر فیبرنوری، تقدیر کرد.

اعلایی همچنین با تشکر از توسعه پوشش نسل‌های مختلف شبکه تلفن‌همراه ایرانسل در سطح استان، ضمن تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود، خواستار مشارکت هر چه بیشتر ایرانسل در طرح‌های توسعه‌ای اقتصاد دیجیتال استان، در موضوع‌های مختلف فرابخشی و بین‌بخشی، در قالب طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری و ارایه خدمت و محصول شد.

مدیرعامل ایرانسل نیز در این دیدار، ضمن تشریح برنامه‌های آتی ایرانسل برای توسعه ارتباطی استان قزوین، از جمله برنامه توسعه چهار سایت جدید نسل پنج (5G) طی دو هفته آینده، گفت: در بحث توسعه زیرساخت‌های تحول دیجیتال، از جمله گسترش شبکه فیبرنوری، بسیار جدی هستیم.

عباسی‌آرند همچنین به پیشرو بودن ایرانسل در توسعه شبکه نسل پنجم تلفن‌همراه، اشاره و تأکید کرد: ایرانسل، اولین ارایه‌دهنده 5G و رکورددار تعداد سایت‌های نسل پنج و سرعت اینترنت همراه در ایران است و توسعه فناوری‌های نوین ارتباطی و زیرساخت‌های کسب‌وکار دیجیتال در کشور را از جمله مهمترین برنامه‌های خود می‌داند.

در این دیدار، همچنین مقرر شد تا نشست‌های مستمری برای پیگیری توافق‌های انجام شده، برگزار شود. 

در همین رابطه، در نشستی که با حضور مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، حجت‌الله امینی مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، محمدحسین فائزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی هاشمی مدیرکل راه و شهرسازی استان و مهدی صباغی شهردار قزوین، با حضور  بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و مدیران ارشد ایرانسل برگزار شد، توافق شد تا در خصوص زمینه‌های مختلف مشارکت ایرانسل در طرح‌های توسعه استان، از جمله حوزه تولید محتوا و حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال، توسعه فیبرنوری، پروژه‌های شهر هوشمند و تحول دیجیتال در صنعت و کشاورزی و…، راهکارهای اجرایی و مدل اجرایی همکاری‌ها، طی نشست‌های آتی، پیگیری و نهایی شود.

مدیرعامل ایرانسل همچنین با حجت‌الله امینی مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان قزوین نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار، ضمن ارایه گزارش وضعیت شبکه ایرانسل در استان، فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در استان تشریح و برنامه‌های همکاری مشترک برای گسترش کمی و کیفی پوشش شبکه ایرانسل در استان قزوین، بررسی شد.

مدیرعامل ایرانسل در بخش دیگری از برنامه امروز خود، از «مرکز فناوری و نوآوری سینتک» دانشگاه آزاد اسلامی قزوین بازدید کرد و ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای پژوهشی و نوآوری‌های انجام شده در این مرکز، با تعدادی از جوانان دانشجوی فعال در این مرکز نیز گفت‌وگو کرد.

در این بازدید که با حضور اسماعیل زینالی خسرقی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و مدیران مرکز سینتک این دانشگاه انجام شد، مدیرعامل ایرانسل از پروژه خودروی برقی این دانشگاه نیز بازدید کرد و فرصت‌های همکاری مشترک فی‌مابین بررسی شد.
 
مرجع : ایرانسل
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۰۳۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما