۰
بر اساس رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی

همراه اول برترین اپراتور در حوزه فروش شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶
همراه اول برترین اپراتور در حوزه فروش شد
همراه اول برترین اپراتور در حوزه فروش شد

آی‌تی‌من- «همراه اول» به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور توانست با فروش بیش از 312 هزار میلیارد ریال در سال 1400، جایگاه دوم گروه «ارتباطات و مخابرات» را در بیست و پنجمین دوره رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران کسب کند.

این رویداد سالانه روز قبل به همت سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما با حضور مقامات کشوری برگزار و از شرکت‌های بزرگ و موثر در اقتصاد کشور تقدیر و تجلیل شد.

در این ارزیابی، شرکت‌های برتر بر اساس شاخص‌هایی همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغال زایی»، «بهره وری کل عوامل» معرفی شدند.

با نگاهی به وضعیت گروه «ارتباطات و مخابرات» از منظر بیشترین فروش، هولدینگ مخابرات ایران به عنوان سهامدار شرکت ارتباطات سیار ایران توانسته با بیش از 391 هزار میلیارد ریال فروش در جایگاه نخست و سپس «همراه اول» در جایگاه بعدی قرار گیرد.

جایگاه سوم این گروه نیز به شرکت نقش اول کیفیت به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های مدیریت شده مخابراتی و فناوری اطلاعات و همچنین وابسته به همراه اول، با فروش بیش از 29 هزار میلیارد ریال در سال گذشته تخصیص یافته است.

گفتنی است سازمان مدیریت صنعتی ایران، به عنوان تنها متولی رسمی ‌و معتبر ارزیابی صنایع کشور، از سال ۱۳۷۷ اقدام به رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران کرده و بیست و پنجمین رتبه بندی صورت گرفته بر اساس عملکرد سال 1400 شرکت‌ها بوده است.

بخشی از اهداف سازمان مدیریت صنعتی در رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران شامل «معرفی شرکت‌های برتر ایران انتخاب شده بر اساس رتبه ‌بندی «100IMI-»، «گردهمایی مدیران ارشد شرکت‌های دولتی و خصوصی کشور با هدف افزایش سطح همکاری‌های فی‌ مابین»، «ایجاد زمینه برای تعامل بیشتر مدیران و سیاست گذاران اقتصادی کشور با مدیران بنگاه‌های اقتصادی»، «گسترش رقابت بین بنگاه‌‌های اقتصادی»، «شفاف سازی فضای کسب و کار» است.
 
مرجع : شرکت ارتباطات سیار
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۰۶۶۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين