۰

مسوولان پشت سر هم توییت می‌کنند

نماینده مجلس: اینترنت طبقاتی با اصل سوم قانون اساسی در تضاد است
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸
مسوولان پشت سر هم توییت می‌کنند
مسوولان پشت سر هم توییت می‌کنند

آی‌تی‌من- معین‌الدین سعیدی درباره رفع محدودیت‌های برخی از پلتفرم‌ها که به واسطه‌های حوادث چندماه اخیر در کشور به وجود آمده است، گفت: طبق اصل نهم قانون اساسی تحت هیچ عنوان و حتی به عنوان امنیت هم نباید آزادی‌های مشروع جامعه را تهدید کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که معتقدم آقای رئیسی باید نگاهی به شعارهای‌‌شان قبل از انتخابات داشته باشند و نسبت به رفع محدودیت‌هایی که در حوزه فضای مجازی شده است حتما اقدام شود، اظهار داشت: معیشت میلیون‌ها ایرانی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است. از طرفی هم دوگانگی وجود دارد که افراد خاص دسترسی داشته باشند و بحث اینترنت طبقاتی مطرح می‌شود! این‌که مسوولان هم بتوانند پشت سرهم توییت بزنند و هم بتوانند در اینستاگرام نظرات‌شان را مطرح کنند، اما مردم دسترسی نداشته باشند این مصداق عین تبعیض است که با اصل سوم قانون اساسی در تضاد است.

وی درباره این‌که وزیر ارتباطات عنوان کرده است این موضوع در اختیار شخص او نیست و شورای عالی امنیت ملی تصمیم گیر است، عنوان کرد: مجدانه از آقای رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی تقاضا دارم با توجه به آرام شدن فضای کشور و رفع التهابات و ناآرامی‌ها به قید فوریت نسبت رفع محدودیت‌ها در حوزه پلتفرم‌های اجتماعی اقدام کنند.

سعیدی با بیان این‌که طرح صیانت از دستور کار مجلس الحمدالله خارج شد، گفت: اما آنچه در قالب آن طرح مطرح بود عملاً به بهانه شرایط کشور اجرایی شد و اصل نهم قانون اساسی درباره این موضوع صراحت دارد که باید برداشته شود. ایشان می‌گویند این‌ها مصوبه شورای عالی امنیت ملی است و بهانه‌ای است که ایشان دارند، اما به هر حال مصوبات شورای عالی امنیت ملی مربوط به یک شرایط خاص بوده است که در یک فضای ملتهبی تصمیم گرفته شد و درحال حاضر با رفع این شرایط قطعا موظف هستند نسبت به این رفع محدویت‌ها اقدام کنند.

 
مرجع : ایلنا
کد مطلب : ۲۸۰۷۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما