۰

آمریکا استراتژی جدیدی برای امنیت سایبری طراحی کرد

تاریخ انتشار
شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۰
آمریکا استراتژی جدیدی برای امنیت سایبری طراحی کرد
آمریکا استراتژی جدیدی برای امنیت سایبری طراحی کرد

آی‌تی‌من- هدف از استراتژی مذکور ایجاد دستورالعملی برایسیاستگذاری آینده است و خواستار سختگیرانه تر شدن روش‌های امنیت سایبری در سراسر صنایع مختلف و همچنین ارتقای همکاری بین دولت و بخش خصوصی است.

استراتژی جدید پس از زنجیره ای از حملات هکری گسترده از سوی عوامل داخلی و خارجی در آمریکا و در میانه درگیرینظامی‌بین روسیه و اوکراین ارائه شده است. در ایندرگیری از جنگ افزارهای سایبری نیز استفاده شده است.

استراتژی امنیت سایبری جدید آمریکا چین و روسیه را به عنوان تهدیدهای اصلی این کشور معرفی می‌کند. یک مقام ارشد در گفت‌وگویی با خبرنگاران فاش کرد هدف بخشی از استراتژی جدید کنترل هکرهای روسی است.

این مقام که خواست ناشناس بماند، در این باره می‌گوید: روسیه به بهشتی برای جرائم سایبری تبدیل شده و باج افزار چالش اصلی پیش روی ما است.

وی در ادامه افزود: سیستم قضایی نمی‌تواند به تنهایی اینچالش را حل کند. ما باید با عناصر دیگر قدرت ملی خود را بررسی کنیم. بنابراین امیدواریم روسیه عواقب فعالیت‌هایمخرب در فضای سایبری را درک کند.

یک مقام ارشد دیگر نیز فاش کرد در این استراتژی ایجادائتلاف با شرکای خارجی عنوان شده تا بر روسیه و دیگرکشورها برای تغییر رفتارشان فشار وارد شود. او در این باره گفت: تصور می‌کنم سال گذشته شاهد برخی موفقیت‌های چنینائتلاف‌هایی بوده ایم.

همچنین در این استراتژی به لروزم ارتقای استانداردهای ترمیمشکاف‌های امنیتی در سیستم‌های رایانشی و همچنیناجرایی کردن دستوری اشاره شده که شرکت‌های سرویس ابر را ملزم به احراز هویت مشتریان خارجی می‌کند.

حملات باج افزاری یکی از رایج ترین حملات سایبری هستند و طی سال‌های اخیر طیف وسیعی از صنایع با آن روبه‌روشده‌اند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۸۰۸۹۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما