۰
در جدیدترین گزارش اسپیدتست بررسی شد

سرعت اینترنت ایران ثابت ماند

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۵
سرعت اینترنت ایران ثابت ماند
سرعت اینترنت ایران ثابت ماند

آی‌تی‌من- سایت اسپید تست جدیدترین گزارش خود از میانه سرعت اینترنت ثابت و موبایل کشورهای جهان و همچنین رده‌بندی آنها بر همیناساس را منتشر کرده است. طبق این گزارش در مارس ۲۰۲۳ میلادیمیانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۴۱.۵۴ و میانه سرعت اینترنت ثابت آن ۷۹ مگابیت برثانیه بوده است.

• جایگاه ایران در رده‌بندی اینترنت موبایل ثابت ماند
همچنین گزارش اسپید تست نشان می‌دهد در سومین ماه ۲۰۲۳ میلادیسرعت اینترنت موبایل ایران ۳۶.۳۳ و اینترنت موبایل آن ۱۱.۵۷ مگابیت برثانیه بوده است. همچنین در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل ایران در رده ۶۱ قرار دارد و جایگاهآن نسبت به ماه قبل (فوریه) هیچ تغییری نکرده است.

از سوی دیگر در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت در رده ۱۴۶ قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل یک پله صعود کرده است.

• امارات  و قطر پرچمداران پرسرعت‌ترین‌ها
در مارس ۲۰۲۳ میلادی امارات متحده عربی با سرعت (۱۷۸.۲۵ مگابیتبرثانیه) و قطر (۱۷۴.۵۶ مگابیت برثانیه) به ترتیب در رده‌های اول و دوم فهرست کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل قرار داشتند و جایگاه آنها نسبت به ماه قبل هیچ تغییری نکرده است.

در رده سوم این فهرست نروژ با میانه سرعت ۱۴۳.۵۵ مگابیت برثانیه و پس از آن کویت با میانه سرعت ۱۳۵.۶۳ مگابیت برثانیه در رده چهارم قرار دارد. جایگاه نروژ در این رده‌بندی یک پله و کویت ۲ پله نسبت به فوریه صعود کرده است.

در رده پنجم دانمارک با میانه سرعت ۱۲۹.۹۵ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل هیچ تغییری نکرده است. اما کره جنوبی با ۳ پله سقوط در رده ششم فهرست قرار گرفته و میانه سرعت اینترنت موبایلآن ۱۲۰.۳۸ مگابیت برثانیه گزارش شده است.

در رده‌های هفتم و هشتم به ترتیب هلند (۱۱۴.۱۹ مگابیت برثانیه) و چین (۱۰۹.۰۹ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه هلند در اینرده‌بندی نسبت به فوریه ۲۰۲۳ یک پله صعود و چین یک پله سقوط کرده است.

در رده‌های نهم و دهم نیز به ترتیب بلغارستان (۱۰۳.۷۲ مگابیتبرثانیه) و بحرین (۱۰۲.۴۵ مگابیت برثانیه) قرار دارند که جایگاههرکدام در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل یکپله صعود کرده است.

• سقوط ۲ پله‌ای چین
در رده‌بندی اسپید تست از کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت ثابت در مارس ۲۰۲۳ میلادی مانند ماه گذشته سنگاپور با میانه سرعت ۲۳۵.۴۰ مگابیت برثانیه قرار دارد.

اما در رده دوم امارات متحده عربی با ۳ پله جهش قرار گرفته و میانه سرعت آن ۲۲۱.۸۷ مگابیت برثانیه ثبت شده است. در رده سوم نیز شیلی(۲۲۰.۳۹ مگابیت برثانیه) با یک پله صعود قرار گرفته است. جایگاهچهارم این فهرست به چین با میانه سرعت ۲۱۶.۸۳ مگابیت برثانیهتعلق دارد که البته نسبت به فوریه ۲۰۲۳ میلادی ۲ پله سقوط کرده است.

در رده پنجم و ششم به ترتیب دانمارک (۲۰۳.۷۸ مگابیت برثانیه) و تایلند (۲۰۱.۰۲ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه دانمارک در رده‌بندی ۲ پله صعود کرده اما وضعیت تایلند نسبت به ماه گذشته میلادیتغییری نکرده است.

در رده هفتم فهرست موناکو با میانه سرعت اینترنت ثابت ۱۹۹.۱۹ مگابیتبرثانیه قرار دارد که جایگاه آن نسبت به فوریه ۲۰۲۳ میلادی ۴ پله سقوط کرده است.

در رده‌های هشتم، نهم و دهم به ترتیب آمریکا (۱۹۷.۸۴ مگابیتبرثانیه)، هنگ کنگ (۱۹۷.۲۴ مگابیت برثانیه) و رومانی (۱۷۹.۶۵ مگابیت برثانیه) قرار دارند. هرچند جایگاه آمریکا و رومانی هر کدام در این فهرست یک پله رشد کرده اما موقعیت هنگ کنگ نسبت به رده‌بندیفوریه یک پله سقوط کرده است.

 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۰۶۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما