۰

تیک‌تاک منبع خبری نوجوانان انگلیس است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۳
تیک‌تاک منبع خبری نوجوانان انگلیس است
تیک‌تاک منبع خبری نوجوانان انگلیس است

آی‌تی‌من- براساس گزارش آفکام از سبد مصرف خبری مردم انگلیس، یوتیوب و اینستاگرام در جایگاه دوم مشترک قرار دارند و هر دو توسط ۲۵ درصد از نوجوانان این کشور به عنوان مرجع خبری مورد استفاده قرار می‌گیرند!

این در حالی است که اینترنت به طور فزاینده‌ای جایگزین رسانه.های چاپی سنتی به عنوان یک منبع خبری در میان عموم مردم می‌شود.

تحقیقات آفکام نشان داد که در حال حاضر حدود ۶۸ درصد بزرگسالان انگلیسی از منابع آنلاین برای دریافت اخبار استفاده می‌کنند، در حالی که این رقم برای روزنامه‌های فیزیکی تنها ۲۶ درصد است.

البته تلویزیون همچنان محبوب‌ترین سکو است و ۷۰ درصد از افراد بزرگ سال برای اطلاع از رویداده‌های جاری به آن مراجعه می‌کنند که این رقم در زمان عرضه محتوا به ۷۵ درصد می‌رسد.

نیک نیومن، کارشناس ارشد پژوهشی در موسسه مطالعات روزنامه نگاری رویترز، گفت که در حالی که سکوهایی همچون تیک‌تاک اغلب به عنوان بستری برای اشتراک‌گذاری مطالب سرگرم‌کننده محسوب می‌شدند، رویدادهایی مانند پاندمی‌کووید -۱۹ نگرش‌ها را تغییر دادند.

او گفت: کووید -۱۹ یک تغییر بزرگ بود؛ چرا که مردم در خانه بودند و درباره کرونا در تیک‌تاک صحبت می‌کردند.

درست است که هیجانات و خبرهای مشهور، بخش بزرگی از محتوای درخواستی نوجوانان در سکویی مانند تیک‌تاک را تشکیل می‌دهند اما خبرهای جدی نیز در سبد علاقه‌مندی آن‌ها جایگاه مهمی‌ دارد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که به تازگی مطالعه‌ای جداگانه نشان داد که محبوبیت تیک‌تاک به عنوان منبعی برای اخبار در میان جوانان سراسر جهان در حال افزایش است.

مرجعیت خبری تیک تاک در میان بزرگسالان انگلیسی هم رو به افزایش است، براساس آمار آفکام در حال حاضر ۱۰ درصد از مردم بزرگسال انگلیس برای کسب خبر از تیک‌تاک استفاده می‌کنند! در حالی که این در سال ۲۰۲۰ فقط یک‌درصد بوده است.

تیک‌تاک در سال‌های اخیر توسط دولت‌های غربی بارها به ارتباط با دولت چین متهم شده است. اتهامی ‌که سبب ممنوعیت استفاده از این برنامک در دستگاه‌های دولتی در استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا و بریتانیا شده است.

دفتر کمیساریای اطلاعات انگلیس تخمین زده است که حدود ۱.۴ میلیون کاربر زیر ۱۳ سال در این کشور از تیک تاک استفاده می‌کنند. در حالی که طبق قوانین این کشور، داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی برای زیر 13 ساله‌ها ممنوع است.
 
 
 
مرجع : برنا
کد مطلب : ۲۸۱۳۹۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما