۰

تلگرام «استوری» را عمومی کرد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸
تلگرام «استوری» را عمومی کرد
تلگرام «استوری» را عمومی کرد

آی‌تی‌من- ویژگی استوری تلگرام، ماه میلادی گذشته برایکاربران سرویس پولی این پیام‌رسان راه‌اندازی شده بود و اکنون برای همه در این پلتفرم قابل دسترس خواهد بود. این خبر همزمان با ۱۰ ساله شدن تلگرام، اعلام شد.

یکی از نکات مهمی‌ک ه استوری تلگرام را از استوری در سایرپلتفرم‌ها متمایز می‌کند، این است که کاربران می‌توانند پس از ارسال، آن‌ها را ویرایش کنند. در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام،اسنپ‌چت، فیس بوک و تیک‌تاک، پس از ارسال استوری،گزینه‌ای برای ویرایش آن وجود ندارد. اگر می‌خواهید تغییریصورت دهید، باید استوری را حذف کرده و سپس دوباره پست کنید. تلگرام با ویژگی استوری، خود رویکرد متفاوتی در پیش گرفته است.

تلگرام در یک پست وبلاگ نوشت: برای اولین بار در تاریخشبکه‌های اجتماعی، می‌توانید هر عنصری از استوری خود را در هر زمانی، به‌روزرسانی کنید و قابلیت مشاهده، کپشن، متن روی صفحه، برچسب‌ها یا هر چیز دیگری را بدون نیاز به حذف و ارسال مجدد استوری از اول، تغییر دهید.

باقی تجربه‌های استوری تلگرام، مشابه پلتفرم‌های دیگر است. می‌توانید استوری خود را برای همه، مخاطبین، چند مخاطب انتخابی یا فهرستی از دوستان نزدیک‌تان قابل مشاهده کنید. استوری‌ها در یک بخش قابل توسعه در بالای لیست چت شما قرار می‌گیرند. می‌توانید استوری‌های ارسال‌شده توسط یک مخاطب را با انتقال آنها به فهرست مخفی (Hidden) در بخش مخاطبین (Contacts) به جای صفحه اصلی، پنهان کنید.

کاربران می‌توانند زمان انقضای استوری خود را انتخاب کنند. به عنوان مثال، می‌توانید انتخاب کنید نمایش استوری‌تان پس از شش، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت به اتمام برسد یا می‌توانیداستوری‌ها را به‌طور دائمی‌در صفحه پروفایل خود نمایش دهیدکه شبیه بخش «هایلایت» اینستاگرام است.

بعلاوه، می‌توانید کپشن‌ها و لینک‌هایی را به استوری‌های خود اضافه کنید. همچنین گزینه‌ای برای تگ کردن افراد دیگر در استوری‌ها وجود دارد. بعلاوه، می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌هایگرفته شده با دوربین‌های جلو و عقب گوشی خود را به‌طور همزمان به سبک شبکه اجتماعی «بی‌ریل» (BeReal) پست کنید.

اگرچه استوری اکنون برای همه کاربران قابل دسترس است و منحصر به کاربران پولی نیست اما تلگرام درباره استوری برایکاربران پولی امتیازی قائل شده است. کاربران پولی می‌توانندقابلیتی به نام Stealth Mode را فعال کنند که مشاهده(View) آنها از استوری‌های که در پنج دقیقه گذشته باز کرده‌اند و استوری‌هایی که در ۲۵ دقیقه بعدی مشاهده خواهند کرد را حذف می‌کند.
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۸۱۵۸۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما