۰

همایش گمرک ویژه فاوا در فرودگاه پیام برگزار شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶
همایش گمرک ویژه فاوا در فرودگاه پیام برگزار شد
همایش گمرک ویژه فاوا در فرودگاه پیام برگزار شد

آی‌تی‌من- در این همایش  بیش از 150 تولید کننده، نماینده و مدیران عامل شرکت‌های حوزه فناوری نوین، تجهیزات آی.سی.تی و وارد کنندگان و صادرکنندگان فعال در این حوزه در همایش گمرک تخصصی فاوا در این منطقه شرکت کردند.

همایش گمرک تخصصی فاوا روز قبل از ساعت 8 صبح با پذیرش مدعوین و شرکت کنندگان در سالن ترمینال مسافری فرودگاه بین المللی پیام آغاز و در ساعت 13 پس از برگزاری سخنرانی و پنل‌های تخصصی به کار خود پایان داد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی وفرودگاه بین المللی پیام در ابتدای این همایش با بیان اینکه طی دو سال گذشته هدفگذاری‌ها به سمت جذب شرکت‌های دانش بنیان با اولویت واحدهای فناور بوده است، از افزایش سهم شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌های نوین در این منطقه به 70 درصد خبر داد.

اکبر قنبرپور با بیان اینکه استقرار این شرکت‌ها در راستای تبدیل شدن پیام به قطب اقتصاد دیجیتال است، افزود: در کنار استقرار واحدهای تولیدی، وجود گمرک البرز در این منطقه و برقرار بودن بخش ترانزیتی از دیگر مزیت‌های پیام است که می تواند راه تبدیل شدن پیام به قطب اقتصاد دیجیتال را هموار کند.

وی با بیان مصوبه هیات وزیران مبنی بر راه اندازی گمرک تخصصی فاوا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: با توجه به فرصت 6 ماهه برای راه اندازی این گمرک، اقدامات مرتبط با هدف تشکیل تمام اجزا و بخش‌های مرتبط  به منظور خدمات رسانی هر چه بهتر به فعالان در حوزه فناوری‌های نوین از جمله آموزش نیروهای متخصص در دستور کار قرار گرفت.
قنبرپور با بیان اینکه برقراری پروازهای شنزن به پیام و بالعکس نیز در اولویت قرار دارد، بیان داشت: هدف از برقراری این پروازها این است که عمده مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان و فعالین حوزه آی.تی و آی.سی.تی را از این طریق فراهم کنیم.

تببین ضرورت گمرک تخصصی فاوا، تشریح نقش و جایگاه گمرکات تخصصی و شرح وظایف مزایای مستقر بودن دفتر دایمی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و آزمایشگاه تخصصی آی.سی.تی در منطقه از جمله محورهای این همایش بود که در قالب پنل ارایه شد.

همچنین نقش حمل و نقل هوایی و لجستیک در گمرک تخصصی فاوا و انتظارات بخش خصوصی از این گمرک از دیگر محورهای همایش یک روزه گمرگ تخصصی فاوا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی بود.

حسن ‌هاشمی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، فرهاد جاویدی مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال، مجتبی شمس نژاد معاون هوانوردی و امور فرودگاهی شرکت خدمات هوایی پیام، رضا خورشیدی زاده مدیر کل گمرک البرز و محمد احمدی معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران از جمله سخنران این همایش  بودند.

بر اساس این گزارش  فرامرز رستگار دبیر و نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران، مسعود شکرانی رییس کمیسیون تامین سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران از دیگر سخنرانان همایش یک روزه گمرک تخصصی فاوا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام  بودند.

همچنین در حاشیه برگزاری این همایش، نمایشگاهی از جدیدترین تولیدات و محصولات ۸ شرکت حوزه فاوا مستقر در این منطقه برپا شد.

انواع سوئیچ، مودم، انواع اتصالات فیبرنوری و تجهیزات مورد استفاده در شبکه فیبرساختمان‌ها و مراکز مخابراتی از جمله محصولاتی بود که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داده شده بود.
مرجع : برنا
کد مطلب : ۲۸۱۷۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين