۰

هوش مصنوعی مرگ ناشی از ایست قلبی را پیش‌بینی کرد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۴
هوش مصنوعی مرگ ناشی از ایست قلبی را پیش‌بینی کرد
هوش مصنوعی مرگ ناشی از ایست قلبی را پیش‌بینی کرد

آی‌تی‌من- بر اساس نتایج تحقیقاتی که می‌تواند حرکتی جدید به سمت پیشگیری و استراتژی‌های بهداشت جهانی ارائه دهد، پیش‌بینی مرگ ناگهانی قلبی و شاید حتی پرداختن به خطری که یک فرد را تهدید می‌کند برای جلوگیری از مرگ در آینده، از طریق هوش مصنوعی امکان‌پذیر باشد.

در این پژوهش، تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی قادر به شناسایی افرادی بود که بیش از ۹۰ درصد در معرض خطر مرگ ناگهانی بودند و بیش از یک چهارم موارد مرگ ناگهانی قلبی را نشان می‌دادند. مرگ ناگهانی قلبی، بار سلامت عمومی محسوب می‌شود که ۱۰ تا ۲۰ درصد از مرگ و میرهای کلی را تشکیل می‌دهد؛ پیش‌بینی آن دشوار است و رویکردهای معمول در شناسایی افراد در معرض خطر، به ویژه در سطح فردی، ناکام باقی مانده است.

بر اساس نتایج تحقیقات اولیه، پیش‌بینی مرگ ناگهانی قلبی ممکن است با استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی در پرونده‌های سلامت الکترونیکی امکان‌پذیر باشد. محققان سوابق الکترونیکی سلامت ۲۵هزار نفر را که به‌طور ناگهانی فوت کرده و ۷۰ هزار نفری که به دلیل ایست قلبی بستری شده بودند را در پاریس، فرانسه و سیاتل، واشنگتن تجزیه و تحلیل کردند و از هوش مصنوعی برای ساخت ارتباطات سلامت شخصی استفاده کردند که خطر مرگ در اثر ایست قلبی ناگهانی را مشخص می‌کرد.

محققان از هوش مصنوعی برای ساخت مدل‌های سلامت شخصی‌سازی شده استفاده کردند که می‌تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی هر فرد را اندازه‌گیری کند.

این تحقیق امکان ایجاد پروفایل‌های ریسک شخصی را برای هر فرد فراهم کرد. این ابزار به‌طور بالقوه می‌تواند در آینده برای رسیدگی و کاهش خطرات فردی مرتبط با ایست قلبی مورد استفاده قرار گیرد.

گروه تحقیقاتی از هوش مصنوعی برای بررسی داده‌های پزشکی بازیابی شده از ثبت و پایگاه‌های داده در پاریس، فرانسه و سیاتل استفاده کرد. آنان بر دو گروه ۲۵ هزار نفر که دچار ایست قلبی ناگهانی شده بودند و ۷۰ هزار نفر از جمعیت عمومی تمرکز کردند و این گروه‌ها را بر اساس سن، جنسیت و محل سکونت مطابقت دادند. این مجموعه داده بیش از یک میلیون تشخیص بیمارستانی و ۱۰ میلیون نسخه دارو را در برگرفته است که تا یک دهه قبل از مرگ هر فرد را شامل می‌شود.

محققان با استفاده از هوش مصنوعی، نزدیک به ۲۵هزار ارتباطات بهداشتی سفارشی‌سازی شده ایجاد کردند که عوامل مختلف سلامت فردی را برای شناسایی افرادی که در معرض خطر مرگ ناگهانی قلبی قرار دارند را ادغام کرد. علاوه بر این، آنان پروفایل‌های ریسک فردی را برای هر شرکت‌کننده در مطالعه ایجاد کردند.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۸۲۱۹۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما