۰

شکست «ایکس» در پرونده شکایت از شرکت استخراج داده

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۲۶
شکست «ایکس» در پرونده شکایت از شرکت استخراج داده
شکست «ایکس» در پرونده شکایت از شرکت استخراج داده

آی‌تی‌من- ویلیام الساپ، قاضی منطقه‌ای آمریکا در سانفرانسیسکو اعلام کرد شرکت «ایکس» (توییتر سابق)، موفق نشده به شکل منطقی اثبات کند که شرکت «برایت دیتا»، با فراهم کردن امکان استخراج داده و دور زدن فناوری استخراج داده «ایکس»، توافق کاربری خود را نقض کرده است.

الساپ گفت: استفاده از ابزارهای استخراج داده، ذاتا کلاهبرداری نیست و دادن اختیار به شرکت‌های شبکه اجتماعی برای تصمیم‌گیری درباره نحوه استفاده از داده‌های عمومی، ریسک انحصار اطلاعاتی را به همراه داد که منافع عمومی را نادیده می‌گیرد. قاضی همچنین گفت: شرکت «ایکس» از حق «مالکیت کپی رایت» در محتوای دارای حق کپی رایت که کاربران «ایکس» در دسترس عموم قرار داده‌اند، برخوردار نیست.

الساپ گفت: «ایکس» می‌تواند شکایت خود را که به دنبال دریافت خسارت نامشخص و خسارت تنبیهی برای نقض قرارداد، تخلف و سوءاستفاده مالی است، تغییر دهد. شرکت «ایکس» در ژوئیه سال گذشته، از «برایت دیتا» شکایت کرده بود.

یک قاضی دیگر در سانفرانسیسکو در ژانویه، حکم داده بود که «برایت دیتا»، با استخراج داده از فیس‌بوک و اینستاگرام، شرایط استفاده از خدمات شرکت «متا پلتفرم» را نقض نکرده است. شرکت متا یک ماه بعد، به شکایت علیه «برایت دیتا» خاتمه داد. سپس در مارس، یک قاضی دیگر در سانفرانسیسکو، با شکایت شرکت «ایکس» علیه «مرکز مقابله با نفرت دیجیتالی» که مقالاتی بر مبنای داده‌های استخراج شده، منتشر کرده و از رشد نفرت پراکنی در این پلتفرم انتقاد کرده بود، مخالفت کرد.

شرکت «ایکس» با این ادعا که مقالات مذکور، تبلیغات‌کنندگان را به وحشت انداخته و باعث میلیون‌ها دلار ضرر شده است، خواستار تجدیدنظر در این حکم شد.
 
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۳۱۲۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما