۰

مرکز ملی هوش مصنوعی تا 20 خرداد افتتاح می‌شود

تاریخ انتشار
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۵
مرکز ملی هوش مصنوعی تا 20 خرداد افتتاح می‌شود
مرکز ملی هوش مصنوعی تا 20 خرداد افتتاح می‌شود
آی تی من- روح‌الله دهقانی طی بازدید از نمایشگاه ایران هلث، در تبیین حمایت‌های رئیس‌جمهور شهید از حوزه اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور، قانون جهش تولید دانش‌بنیان را بزرگترین و مهم‌ترین رخداد برای جریان علم‌وفناوری کشور در طول سه دهه اخیر خواند و افزود: در دوره قبل موضوع این قانون مطرح شد و حتی در دولت سیزدهم این قانون موافقان و مخالفانی داشت و آن چیزی که موجب شد این قانون به طور جدی برای تصویب شتاب بگیرد، حمایت مستقیم و جدی شخص رئیس‌جمهور پس از نامگذاری سال 1401 به عنوان سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» بود.

به گفته دهقانی، پس از تصویب قانون در مدت کمتر از پنج ماه تمام آیین نامه‌های این قانون با حمایت تمام و کمال رییس جمهور در دولت مصوب شد.
وی در ادامه اظهار داشت: تصور نمی‌کنم تا ۱۰ سال آینده هیچ اثری ماندگارتر و تاثیرگذارتر از این قانون ارزشمند که از سال گذشته اجرایی شد، از شهید جمهور ما باقی مانده باشد و امیدوارم اعضای زیست بوم علم و فناوری آن را قدر بدانند و این خاطره و یاد را از رئیس جمهور شهید با پیگیری و اجرای آن، قدر بدانند.

دهقانی فیروز آبادی، «جدیت و پیگیری در تاسیس مرکز ملی هوش‌مصنوعی» و «تاکید ایشان بر تشکیل و هم‌افزایی اعضا فعال در علوم فناوری‌های کوانتوم» را دو ابتکار منحصر به فرد رییس جمهور شهید ایران در حوزه علم و فناوری برشمرد و گفت: پیرو تأکیدات ویژه رئیس‌جمهوری بر توسعه فناوری هوش مصنوعی و ضرورت توجه به این حوزه، برای همگام بودن و حتی تاثیرگذار بودن در تولیدات علمی و فناورانه، ایجاد شورای راهبری ملی هوش مصنوعی و مرکز ملی هوش مصنوعی در دستور کار قرار گرفت و مقدمات راه‌اندازی مرکز ملی هوش مصنوعی فراهم شد. این شورا به ریاست شخص رییس جمهور و نائب رییسی معاون علمی و فناوری تشکیل شد.

 
کد مطلب : ۲۸۳۱۵۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين