۰

محصول دیتابیس ابری آروان‌کلاد رونمایی شد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۳
محصول دیتابیس ابری آروان‌کلاد رونمایی شد
محصول دیتابیس ابری آروان‌کلاد رونمایی شد
 
آی‌تی‌من- دیتابیس ابری مدیریت شده‌ آروان که به اختصار DBaaS خوانده می‌شود، به کمک کسب‌وکارهایی آمده که که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند دردسرهای راه اندازی و نگه‌داری دیتابیس‌ها را برعهده بگیرند و به‌جای آن می‌خواهند زمان و هزینه و منابع خود را صرف توسعه‌ی کسب‌و‌کارشان کنند.

دیتابیس ابری مدیریت شده‌ آروان‌کلاد با مزایای ویژه هم‌چون پیاده‌سازی سریع و آسان، بازیابی خودکار و نودهای پشتیبان (High Availability)  دردسترس کاربران است.
 

دیتابیس ابری مدیریت شده چیست؟

دیتابیس مدیریت شده‌ ابری، دیتابیسی است که روی پلتفرم ابری در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و به دلیل مدیریت شده بودن سرویس، کاربر دغدغه‌های راه‌اندازی و نگه‌داری از دیتابیس را ندارد. کار کردن با محصول دیتابیس‌ ابری مدیریت شده آروان‌کلاد برای کاربران بسیار آسان‌تر از روش‌های قدیمی‌است. به بیانی دیگر تفاوت اصلی محصول دیتابیس مدیریت شده، با روش‌های دیگرِ راه‌اندازی و استفاده از دیتابیس، در مدل تقسیم مسوولیت‌ها (Shared Responsibility Model) است. به این شکل که در روش سنتی، کاربر برای استفاده از دیتابیس، باید تمام مسوولیت‌های تهیه، راه‌اندازی و نگه‌داری سخت‌افزار و نرم‌افزار را خود برعهده بگیرد.
 

دیتابیس ابری مناسب چه کسانی است؟

پایگاه داده چه ابری و چه غیر ابری، همواره قسمتی ضروری هر نوع کسب‌وکاری است؛ چرا که هیچ سازمانی بدون داده وجود ندارد. تمامی‌سازمان‌ها با هر میزان گستردگی بسته به نیازهای خود می‌توانند مخاطب دیتابیس باشند.

سازمان‌های بزرگ به دل‌خواه می‌توانند با روش‌های سنتی دیتابیس مورد نظر خود را فراهم کنند اما کسب‌وکارهایی که مایل‌اند سرمایه‌های انسانی و مالی خود را برای توسعه و بهبود محصول خود صرف کنند می‌توانند بزرگ‌ترین ذی‌نفعان DBaaS باشند؛ چرا که از تفاوت‌های مهم این نسل از دیتابیس‌ها، سهم کم‌تر کاربر در راه‌اندازی و مدیریت دیتابیس است. کاربران می‌توانند خدمات مرتبط با دیتابیس ابری و راه‌اندازی و نگه‌داری آن را با صرف زمان کم‌تر انجام دهند.

امکانات متنوع دیتابیس ابری آروان به شما این امکان را می‌دهد که بدون دردسرهای راه‌اندازی و نگه‌داری، داده‌های‌تان را در محیطی امن و با کارایی بالا نگه‌داری کنید.
 

مزایای دیتابیس ابری آروان‌کلاد

دیتابیس ابری مدیریت شده‌ آروان دارای امکانات و ویژگی‌های متمایزی است که در زیر به آنها می‌پردازیم.

• پیاده‌سازی سریع و آسان: می‌توانید به‌سادگی چند کلیک یک کلاستر کامل از دیتابیس مدیریت‌شده را در اختیار داشته باشید و در سریع‌ترین زمان کسب‌وکارتان را توسعه دهید.

• بازیابی خودکار: نود‌های Primary و Read-Only به‌طور پیش‌فرض و حتی بدون وجود نود پشتیبان از ویژگی بازیابی خودکار بهره‌مند هستند. بر همین اساس سرویس‌های شما هنگام بروز مشکل، به آخرین بکاپ بازگردانی می‌شوند.

• نودهای پشتیبان(High Availability): شما می‌توانید برای دستیابی به High Availability به کلاستر دیتابیس خود نود پشتیبان اضافه کنید، تا هنگام بروز خطا برای Primary Node، به‌شکل خودکار با آن جایگزین شود. نودهای Standby همیشه با نود اصلی هم‌گام (Sync) هستند و در سریع‌ترین زمان فرآیند جایگزینی را سپری می‌کنند.

• تقسیم بار: تنها با چند کلیک می‌توانید نودهای Read-Only را به دیتابیس اصلی خود اضافه کنید تا با تقسیم بار Read بین نودها به‌کمک مقیاس‌پذیری افقی، کارایی کلاستر و در نتیجه پرفورمنس اپلیکیشن‌های شما افزایش پیدا کند.

• بکاپ‌ خودکار و دستی: شما می‌توانید علاوه‌بر بکاپ‌های خودکار روزانه، در هر زمان از دیتابیس ابری خود بکاپ بگیرید و مطمین باشید که این نسخه‌ها در دو فضای ذخیره‌سازی مجزا و امن نگه‌داری می‌شوند.

• بازگردانی به زمان مشخص (به‌زودی): علاوه‌بر بکاپ روزانه، در بازه‌های ۵ دقیقه‌ای، از همه‌ی تغییرات روی دیتابیس بکاپ گرفته می‌شود، بر همین اساس با قابلیت (Point-in-Time Recovery (PITR می‌توانید دیتابیس خود را به یک زمان مشخص در ۷ روز گذشته بازگردانید.

• به‌روزرسانی خودکار: سیستم‌عامل و Engine دیتابیس ابری آروان در بازه‌های زمانی مشخص، به‌طور خودکار و با کم‌ترین میزان اختلال در سرویس به‌روزرسانی می‌شوند و در طول مدت این فرآیند کلاستر دیتابیس همواره دردسترس باقی می‌ماند.

• کاهش هزینه‌ها: می‌توانید با استفاده از روش پرداخت به‌ازای مصرف (Pay-As-You-Go)، فقط به میزان مصرف از منابع مختلف هزینه‌ی دیتابیس خود را پرداخت کنید.
 

چرا دیتابیس ابری آروان‌کلاد؟

پیشتازی بین رقبا؛ امروزه با گسترش فناوری و تکنولوژی‌های جدید حجم تولید داده چندبرابر گذشته شده و تبدیل به معضل بزرگی برای سازمان‌ها شده است. نگه‌داری حجم بالای داده‌ها هزینه‌ بسیاری دارد و در این موقعیت سازمانی برنده است که بتواند با صرف زمان و هزینه‌ کمتر، از سرویس‌های بهینه برای این کار استفاده کند. هم‌چنین سرعت پردازش داده‌ها برای کسب‌وکارها اهمیت بالایی دارد و تاخیر در تحویل و انتقال داده‌ها می‌تواند عواقب فاجعه‌باری داشته باشد. به‌طور کلی دیتابیس‌های ابری مزایای بسیاری چون پایداری بیش‌تر، امنیت بیش‌تر، مقرون‌به‌صرفه بودن و… را ارایه می‌دهند.

صرفه‌جویی در فعالیت نیروی انسانی؛ اصلی‌ترین مزیت استفاده از پایگاه داده‌ی ابری، برداشتن بار مدیریت یک دیتابیس از دوش سازمان‌هاست. استفاده از دیتابیس به‌شکل قدیمی ‌پیش‌نیازهای بسیاری دارد که شامل تمامی ‌مراحل نصب، راه‌اندازی، نگه‌داری، تامین امنیت، پشتیبان‌گیری، Replication  ،High Availability، Disaster Recovery ،Tuning و… می‌شود که برعهده‌‌‌ خود کاربر است.

صرفه‌ اقتصادی؛ دیگر مزیت برتر DBaaS، پایین آمدن نرخ هزینه‌ کل مالکیت (Total Cost of Ownership) است. TCO به هزینه تمام شده‌ محصول می‌گویند که شامل هزینه‌‌ی کل درازمدت یک شی از زمان خرید تا به‌کارگیری آن، از جمله هزینه‌هایی مانند خدمات، تعمیرات، ذخیره‌سازی و بیمه است. کاربران و سازمان‌های مختلف با استفاده از دیتابیس ابری می‌توانند بخش‌های غیرضروری‌تر مانند نصب، راه‌اندازی و توسعه‌ دیتابیس ابری را از هزینه‌ کل حذف کنند و مازاد آن را صرف بهبود و توسعه‌ محصول اصلی خود بکنند. به‌ این ترتیب دیتابیس ابری سبب کاهش هزینه‌های اضافی و کم شدن TCO می‌شود.

 برای بهره‌مندی از تخفیف ۵۰ درصدی محصول جدید دیتابیس ابری به این لینک مراجعه کنید.
 
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۳۲۷۶
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما