۰

قیمت موبایل سیر نزولی گرفته است

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۶
قیمت موبایل سیر نزولی گرفته است
آیتی‌من - در حالی که از ابتدای سال تاکنون قیمت گوشی موبایل سیر صعودی به خود گرفته و قیمت ها دو تا سه برابر شده اند، حالا فعالان بازار از کاهش بیش از 15 درصدی قیمت انواع گوشی تلفن همراه خبر می دهند و معتقدند که با ادامه روند نزولی قیمت ارز به ویژه دلار، شاهد افت بیشتر قیمت ها در بازار خواهیم بود.
بر اساس گزارش فروشندگان، طی ماه گذشته انواع مختلف گوشی و لوازم جانبی آن بیش از 15 درصد افت قیمت را تجربه کرده است و امیدواریم در هفته های آینده این کاهش قیمت ها ادامه پیدا کند و مردم برای خرید، روانه بازار شوند.
طی ماه های گذشته افزایش قیمت انواع تجهیزات موبایلی به قدری شدت داشت که تهیه محصول جدید، خارج از قدرت خرید مردم بود و فروشندگان در این مدت بیش از گذشته متضرر شدند.
یکی از واردکنندگان تلفن همراه نیز با بیان کاهش 15 تا 20 درصدی انواع گوشی گفت: در هفته های گذشته شاهد کاهش تزریق محصولات وارداتی به بازار بودیم که دلیل آن احتکارهایی بود که برخی دست اندرکاران بازار به آن مبادرت می کردند و حالا با شکسته شدن قیمت ها، گوشی های زیادی روانه بازار شده اند و به نظر می رسد با ادامه این روند شاهد افت بیشتر قیمت ها در آینده نزدیک باشیم.
این واردکننده تلفن همراه افزود: به دلیل کاهش تقاضا در بازار، میزان واردات نیز روند نزولی به خود گرفته است که امیدواریم این رویه با کاهش بیشتر نرخ ارز از بین برود.
وی در پاسخ به این سوال که با وجود کاهش واردات گوشی های تلفن همراه، چرا مراجع رسمی از افزایش میزان واردات خبر می دهند، گفت: اخباری که اخیرا توسط مسوولان در این باره منتشر شده حاکی از افزایش واردات قانونی دستگاه های تلفن همراه نسبت به سال گذشته و قبل از اجرایی شدن طرح رجیستری است؛ اما به طور کلی در ماه های گذشته میزان واردات تلفن همراه کاهش چشمگیری داشته است.
در همین راستا ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با بیان آخرین وضعیت بازار گوشی تلفن همراه در کشور گفت: هنوز گوشی های جدید به اندازه نیاز و تقاضای مردم به بازار عرضه نشده است و منتظر هستیم که با ورود این کالاها، وضعیت بازار تثبیت شود.
وی با بیان اینکه قیمت گوشی موبایل بر مبنای نرخ ارز تعیین می شود، افزود: هم اکنون با کاهش سرعت جهش نرخ ارز در کشور، بسیاری از مدل های گوشی موبایل در بازار با کاهش قیمت ۱۵ تا ۲۵ درصد مواجه شده اند.
درستی گفت: برمبنای شنیده ها، قرار است در هفته جاری وضعیت ۷۲۰ هزار گوشی تعلیق شده مشخص و این گوشی ها پس از قیمت گذاری، توزیع و وارد بازار شوند.
رییس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه ادامه داد: این گوشی ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده اند و قرار است در کمیته متشکل از وزارت صمت و ارتباطات، برمبنای ارز نیمایی قیمت گذاری شوند.
وی افزود: از سوی دیگر ثبت و سفارش برای واردات گوشی نزدیک به ۲۰ روز است که آزاد شده و به این ترتیب پیش بینی می شود با ورود گوشی های جدید به بازار و نیز آزادسازی گوشی های توقیف شده، وضعیت بازار موبایل از هفته آینده به یک ثبات نسبی برسد.
 
کد مطلب : ۲۷۰۳۷۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين