۰

عینکی که اشیا را به حرف می آورد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۷
عینکی که اشیا را به حرف می آورد
بر اساس گزارش وب سایت انگجت، «کارا» از دید رایانه ای برای شناسایی اشیا استفاده می کند و نام آنها را به کاربر می گوید؛ بنابراین شما با پوشیدن این عینک، خواهید دانست که به عنوان مثال یک صندلی در مسیر پیش روی شما قرار دارد یا یک درب در سمت راست شما وجود دارد.

هرچه به یک شی نزدیکتر شوید، صدای این عینک نیز بلندتر می شود.

این فناوری می تواند به سرعت فراگیر شود. تیم سازنده سه حالت مختلف برای این عینک طراحی کرده است. حالت اول، حالت نورافکن نام دارد و فقط زمانی که مستقیما به چیزی نگاه کنید، نام آن را می گوید.

اگر بخواهید قبل از حرکت یک دید کلی از اتاق به دست بیاورید، حالت اسکن هر چیزی که در دید دوربین های عینک باشد، نام خواهد برد.

سرانجام اگر شما به دنبال رفتن به نقطه خاصی باشید یا بخواهید به وسیله مشخصی برسید، حالت هدف به شما اجازه می دهد تا فقط روی یک شی تمرکز کنید.

این فناوری بسیار جوان است و نیاز به تکامل و توسعه دارد. ضمن این که در حال حاضر دستیابی به آن نیاز به یک هدست واقعیت افزوده گران قیمت دارد.

نتایج اولیه آزمایش این سیستم امیدوار کننده است. دانشمندان آزمایش های موفقیت آمیزی را انجام دادند که داوطلبان نابینا با استفاده از کارا راه خود را از یکی از ساختمان های موسسه پیدا کردند. این عینک به آنها می گفت که کجا بپیچند، و پله ها کجا قرار دارند.

هدف در بلندمدت این است که هدست هایی مجهز به سیستم «کارا» در بسیاری از محیط ها قابل استفاده و مفید قرار گیرد و نابینایان بتوانند به راحتی در مکان های مختلف رفت و آمد کنند.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۰۶۷۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين