۰

یک گجت پوشیدنی هوشمند برای تنظیم معاشرت افراد

OrCam MyMe
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۷
یک گجت پوشیدنی هوشمند برای تنظیم معاشرت افراد

به گزارش وب سایت کیک استارتر، این گجت پوشیدنی به کاربر در ایجاد یک پروفایل از ملاقات‌هایی که دارد کمک می‌کند. به این ترتیب که مخاطبان را در گروه های دوستان، همکاران، خانواده یا غیره دسته بندی می‌کند. و اینگونه کاربر این دستگاه متوجه می‌شود که چقدر از زمان روزانه اش را با دوستان، خانواده یا همکاران سپری کرده یا اینکه نسبت به تعامل و معاشرت با افراد، چه میزان به صفحه گوشی یا رایانه خیره شده است.این گجت هوشمند که «مای‌می»(MyMe) نام دارد می‌تواند با آگاه کردن کاربر از اهداف مربوط به محیط و سلامت اجتماعی، به حفظ توازن زندگی او کمک کند و تعادل مطلوبی را ارائه دهد.

ممکن است ایده سازندگان این دستگاه کسل کننده به نظر برسد ولی ظاهرا نگرانی بشر از کنترل تکنولوژی روی روابط اجتماعی افراد در حال محقق شدن است.

کاربران با کمک «مای‌می» می‌توانند از طریق بلوتوث و یک اپلیکیشن همراه، به ساعت هوشمند یا تلفن همراه خود متصل شوند. سپس اپلیکیشن با ارسال هشدارهایی، امکان تشخیص افراد پیرامون کاربر، آخرین قرار ملاقات، محل قرار و زمان ملاقات را فراهم می‌کند.در نتیجه، کاربر می‌تواند ارتباط خود را با افراد مدیریت و مهم‌ترین داده‌های آماری مورد نیاز را اصلاح کند تا تعادل لازم در زمان‌بندی و زندگی او فراهم شود.همچنین کاربر می‌تواند با کمک «مای‌می»، با دوستانی که آنلاین هستند، ارتباط برقرار کند و امکان برقراری ارتباط با دوستان، افراد خانواده یا همکارانی که در این گجت شناسایی نشده‌اند را نیز داشته باشد.

«مای‌می» با اسکن خودکار یک کارت تجاری یا برچسب و یا دوستانی که آنلاین هستند، به تمرکز کاربر بر یک نفر و تضمین ارتباط با او در آینده کمک کند. کاربر با کمک مای‌می می‌تواند با افرادی که در یک نشست یا مراسم ملاقات کرده، به سرعت تماس بگیرد و هرگز چهره آنها را فراموش نکند.
 
این گجت به حریم خصوصی کاربران نیز احترام می‌گذارد. اپلیکیشن به کار رفته در آن، چهره‌ها را پیدا می‌کند و نشانه‌ای برای هر یک در نظر می‌گیرد. همچنین با نشان دادن یک تصویر کوچک از افراد، به کاربر امکان می‌دهد آشنایان خود را بشناسد. اپلیکیشن، تصاویر دیگری را ثبت نمی‌کند و از حریم خصوصی کاربر با حفظ داده‌های ذخیره شده و ارسال نکردن آنها به فضای ابری محافظت می‌شود.

«مای‌می»، شاید بهترین پیشنهاد برای افرادی است که بالای 16 سال هستند و تمایل دارند از پیشرفته‌ترین گجت پوشیدنی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنند که کاربرد تجاری نداشته باشد. افرادی که دوست دارند یک پل ارتباطی میان فناوری و جامعه برقرار کنند، از به کار بردن این گجت خوشحال خواهند شد.

اورکام، یکی از پیشرفته‌ترین سازنده گجت مبتنی بر هوش مصنوعی است که با به کار بردن فناوری در یک پلتفرم پوشیدنی، موفق شده «مای‌می» را ابداع کند. ایده ابتدایی «مای‌می»، در سال 2016 مطرح شد و اکنون از طریق بهینه‌سازی سخت‌افزار، نرم افزار و آزمایش گسترده بتا، آماه است تا در دسترس کاربران قرار گیرد.«مای‌می» طوری طراحی شده که شبکه‌های عمیق پیشرفته را برای پردازش اطلاعات تصویری راه‌اندازی کند و این کار را با داشتن یک باتری که کاملا شارژ شده در طول روز انجام دهد.

وزن این گجت، 17.2 گرم است و ترکیبی از سخت‌افزار و نرم افزار را در قالب الگوریتم‌های یادگیری عمیق هوش مصنوعی و یک حسگر 13 مگاپیکسلی ارائه می‌دهد.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۰۹۱۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين