۰

گوگل و یوتیوب محبوب‌ترین سایت‌های جهان شدند

تاریخ انتشار
جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲
گوگل و یوتیوب محبوب‌ترین سایت‌های جهان شدند

آی‌تی‌من- بر اساس آمار SimilarWeb و آنگونه که شرکت‌های وی‌آرسوشال و هوت‌سوئیت گزارش داده‌اند، هم‌اکنون گوگل و یوتیوب محبوب‌ترین وب‌سایت‌های جهان هستند.
 
تماشای فیلم در اینترنت به شدت در حال افزایش است. با افزایش سرعت اینترنت و بزرگ شدن صفحه گوشی‌های تلفن همراه هر روز تعداد افرادی که از طریق اینترنت برنامه‌های مورد علاقه خود را دنبال می‌کنند بیشتر می‌شود. تا جایی که به طورمیانگین هر کاربر اینترنت در روز ۹ دقیقه از زمان خود را در گوگل می‌گذراند. این عدد برای یوتیوب به طور میانگین ۲۱ دقیقه است.
 
براساس گزارش اخیر از جهان وب توسط GlobalWebIndex آمده است ۹۲ درصد از کاربران در جهان اینترنت به تماشای فیلم می‌پردازند و این عدد به این معنی است که بیش از 4 میلیارد نفر درجهان از طریق اینترنت فیلم تماشا می‌کنند. قوی‌ترین وب سایت در این زمینه یوتیوب است.
 
این در حالی است که یوتیوب در ایران فیلتر است و نقش آن را وب‌سایت آپارات بازی می‌کند. آپارات بر اساس آمار سیمیلاروب هم‌اکنون ششمین وب‌سایت پربیننده در ایران است.
 
جایگاه بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا
در میان شبکه‌های اجتماعی همچنان فیس‌بوک در مکان سوم قرار دارد. این در حالی است که 3.5 میلیارد نفر از مردم جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. پس از فیس‌بوک، توییتر هفتمین وب‌سایت پربازدید جهان و دومین شبکه اجتماعی پربازدید است. اینستاگرام در مکان نهم قرار دارد. هر کاربر به طور میانگین ۱۱ دقیقه در فیس‌بوک ، ۹ دقیقه در توییتر و 6 دقیقه در اینستاگرام است.
 
طبق آمارها، استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کار هم افزایش یافته است. حدود ۸۰۰ میلیون نفر در جهان که حدود یک چهارم کل افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی است به شبکه‌های
اجتماعی رویکردی تجاری دارند. یا کالایی را عرضه می‌کنند یا کالایی را انتخاب می‌کنند یا دنبال کار هستند و انواع روش‌های دیگر تجاری.
 
فیس‌بوک تقریبا در تمامی نقاط جهان محبوب است. فیس‌بوک در مجموع 2 میلیارد و ۲۷۱ کاربر دارد این عدد برای یوتیوب یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر، برای واتس‌آپ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر و برای اینستاگرام حدود یک میلیارد نفر است.
 
دو وب‌سایت یکی به زبان چینی و دیگری با زبان روسی نیز در میان ۹ وب‌سایت محبوب جهان هستند.  Baidu.com یک موتور جست‌وجوگر چینی است که به لطف فیلتر بودن گوگل در چین و به دلیل جمعیت زیاد این کشور توانسته است چهارمین وب سایت جهان باشد.
 
موتور جست‌وجوگر یاهو در مکان ششم قرار دارد و موتور جست‌وجوگر Yandex.ru که به زبان روسی است در مکان هشتم است. سایت ویکی‌پدیا هم در مکان پنجم پر بازدید‌ترین سایت جهان قرار دارد.
 
در میان محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها همچنان واتس‌آپ پیشتاز است. این پیام‌رسان در ۱۳۳ کشور جهان محبوب‌ترین است در ۷۵ کشور فیس‌بوک مسنجر و در ۱۰ کشور وایبر محبوب‌ترین است. تلگرام در سه کشور از جمله ایران محبوب‌ترین محسوب می‌شود.
 
در میان شبکه‌ها اجتماعی اینستاگرام به سرعت در حال رشد تجاری و تبلیغاتی است. در میان آی‌دی‌های اینستاگرام هم به ترتیب اینستاگرام، کریستیانو رونالدو و سلنا گومز محبوب‌ترین هستند.
 
در میان محبوب‌ترین کانال‌های یوتیوب کانال PewDiePie با نزدیک به ۸۱ میلیون مشترک، T-Series با حدود ۸۰ میلیون مشترک و 5Minute Crafts  با ۴۶ میلیون مشترک در مکان‌های اول تا سوم قرار دارند.
 
بازدید فیلم‌های کانال PewDiePie به بیش از ۲۰ میلیارد بار می‌رسد و پر بازدیدترین فیلم این کانال ۱۲۸ میلیون بار دیده شده است.

 
مترجم : نسترن صائبی
کد مطلب : ۲۷۱۳۰۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين