۰
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه فاینکس 2019 مطرح کرد:

فرابورس فضای خوبی برای رشد فین‌تک‌ها ایجاد کرده است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۴
فرابورس فضای خوبی برای رشد فین‌تک‌ها ایجاد کرده است

آی‌تی‌من- سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2019) با اشاره به اینکه اتفاق بزرگی در حوزه استارت‌آپی افتاده و فین‌تک‌ها در این مدت اخیر رشد قابل توجهی داشته‌اند، اظهار کرد: تلفیق بخش سنتی با این بخش بسیار مهم است و اکنون بانک‌ها به دنبال آن هستند که از پتانسیل فین‌تک‌ها استفاده کنند.

به گفته ستاری در آینده، بانک‌ها را به این شکل نخواهیم داشت؛ اما بانکداری از بین نمی‌رود. در عین حال بانک‌ها باید بدانند که اگر وارد فضای تکنولوژیک نشوند، نابود می‌شوند و در حوزه‌های دیگر هم این موضوع صدق می‌کند، چنان‌که بیمه‌ها هم اگر در این حوزه وارد نشوند در آینده نمی‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

ستاری با اشاره به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در دولت دوازدهم، گفت: در حال حاضر حدود 4300 شرکت دانش‌بنیان و بیش از 6000 استارت‌آپ در کشور فعالیت می‌کنند که بخش عمده‌ای از آن‌ها طی سه چهار سال گذشته ایجاد شده‌اند.

به گفته وی فرابورس فضای بسیار خوبی برای رشد و توسعه فین‌تک‌ها ایجاد کرده است و اتفاق خوب دیگر که در پایان سال گذشته نهایی شد نیز بحث صندوق‌های سرمایه‌گذاری‌های جسورانه بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه اظهار کرد که سرمایه‌گذاری‌ روی کسب‌وکارهای نوپا باید حدود 20 تا 30 درصد از سرمایه‌گذاری کشور را در بر بگیرد؛ چراکه دیگر با تسهیلات و اعطای وام، بخش‌های اقتصادی رشد نمی‌کنند.
 
ستاری با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم جلو نسل جدیدی که در حوزه استارت‌آپ‌ها وارد شده‌اند را بگیریم، گفت: این‌ها جوان‌اند و انگیزه دارند و اگر بخواهند جلو آن‌ها بایستند به جایی نمی‌رسند. من نیز همیشه به آن‌ها گفتم هر زمانی که جلو شما ایستادند بدانید که بعد از این اتفاق، پیروزی است.

گفتنی است معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با هیات همراه با حضور در سالن فین‌استارز پلاس، این رویداد تخصصی در حوزه فین‌تک را افتتاح کرد و از استارت‌آپ‌های حاضر در این سالن بازدید کرد.
 

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۱۷۵۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين